22.01.2022, 07:23

22 січня - День Соборності України

Леся Матвеева | Всі новини автора
День Соборности Украины

22 січня відзначається День Соборності України - одне із знакових свят української держави після Дня Незалежності. День Соборності символізує єдність земель України.

День Соборності України щорічно відзначається 22 січня. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, повідомляє Час Пік.

Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. У 2011 році свято було скасовано і замість цього встановлено День Соборності та свободи України. А вже у 2014 році указом президента свято було відновлено як День Соборності України.

Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні (м. Хуст), на той час - Автономній Республіці Чехо-Словаччині.  

В українському національному календарі дата 22 січня займає одне з провідних місць. Саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР - в єдину соборну Українську державу.

Яскравим проявом єдності та прагнення українського народу до свободи став "живий ланцюг", організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Цього дня в Україні сталася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій - понад мільйон людей, взявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

У кожному куточку України в ці дні проходять урочистості з нагоди Дня Соборності України. У столиці пройдуть меморіальні заходи, національно-патріотичні проекти, тематичні виставки та мистецькі акції.

22 січня Громадська спілка "Центр національно-патріотичного виховання" проведе акцію "живий ланцюг Соборності" на мосту Патона у Києві.

Організатори пропонують українцям приєднатися до акції. На своєму сайті вони детально розповіли, як долучитися до патріотичної акції.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк