"Наймасштабніша в історії України" кібератака досі триває: що відомо наразі
15 лютого на сервіси українських банків та ресурси державних установ була здійснена масштабна хакерська атака, яка досі продовжується.
Сьогодні Мінцифри, СБУ, Держспецзв’язку, Кіберполіції, РНБО та НБУ провели спільний брифінг щодо хакерських атак, передає Час Пік.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що атака 15 лютого – найбільша в історії України DDоS-атака. Атака готувалася заздалегідь з метою паніки та дестабілізації. Усі органи, які відповідають за кібербезпеку в Україні, відреагували дуже швидко, зловмисникам не вдалося досягнути цілей кібератаки.
"Вартість такої атаки – мільйони доларів, але ми вистояли і швидко локалізували атаку. Зараз підготовлено низку законодавчих ініціатив, збільшується фінансування напряму кібербезпеки. Україна готова до подібних атак, ми скоординовані та ще більше приділятимемо увагу кіберзахисту", – заявив Федоров.
За його словами, "Дія" працювала без перебоїв: завдяки використанню програмно-апаратних комплексів було не допущено зайвий трафік, хоча на початку атаки фіксувалося близько 600 тисяч пакетів шкідливого трафіку в секунду на порталі "Дія".
Заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора зазначив, що з метою не допущення поширення атаки і нанесення більшої шкоди інформаційним ресурсам деякі державні сайти були вимкнені, вони не працювали саме через це. Атаки на сайти СБУ, Служби зовнішньої розвідки були вчасно попереджені.
"Атака триває понад добу. Нам вдалося суттєво знизити рівень шкідливого трафіку, працюють наші центри очистки. Ми бачимо, що ресурси, які є мішенню цих атак, продовжують стабільно функціонувати. Це результат злагоджених дій субʼєктів кібербезпеки – і це свідчить про ефективність нашої роботи", - заявив Жора.
Він зазначив, що не було отримано жодних сигналів про витік даних чи їх спотворення внаслідок атаки. Держспецзвʼязку не може підтвердити інформацію про те, що російські хакери зламали мережі критичної інфраструктури України.
Заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк заявив, що українці не зазнали фінансових втрат через атаку на банківську систему.
"Вчора зранку почали находити повідомлення, про те, що не працюватимуть банківські ресурси. Це свідчить про скоординовану атаку. Вектор атаки був різноманітний, велика частка з території України. Ми вважаємо цю атаку інформаційно-психологічною на українців", – заявив Демидюк.
Наталія Ткачук, керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО заявила, що спостерігається критична зміна механізмів і мети здійснення кібератак. Якщо раніше метою було отримання специфічної інформації з розвідувальною метою або виведення з ладу, то нині – це дестабілізація, дискредитація органів влади.
Директор департаменту безпеки Нацбанку Ігор Коновалов повідомив, що на сьогодні системи Приватбанку та Ощадбанку працюють стабільно, не зважаючи на те, що атака продовжується. За його словами, зараз на Ощадбанк йде DDOS-атака - здійснюється близько мільйона запитів.
Керівник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк зазначив, що про конкретних виконавців атаки говорити зарано.
"Ми бачимо слід іноземних спецслужб. Є окремі ознаки схожості цієї атаки з тими, що були 14 січня. Ми бачимо схожість за інфраструктурою, яка використовувалася тоді", - сказав він.
Начальник департаменту Кіберполіції Нацполіції Юрій Виходець повідомив, що тривають слідчі дії за кримінальним провадженням за статтями 361-1 та 363-1.
Раніше Федоров повідомив, що команда "Діі" відбила потужні DDoS-атаки хакерів з територій чотирьох країн – Росії, Китаю, Чехії та Узбекистану.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |