17.05.2022, 22:31

Резніков: Війна переходить у затяжну фазу

Марина Началова | Всі новини автора

Росія готується до довготривалої військової операції, окупанти закріплюються на захоплених територіях.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков у Раді закордонних справ ЄС на рівні міністрів оборони за участю Генерального секретаря НАТО, передає Час Пік.

"За багатьма ознаками Росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції. Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони", - заявив Резніков.

Він зазначив, що затягування війни спричиняє ризик глобальної продовольчої кризи, а також чергової міграційної кризи.

"З огляду на це ми хочемо перемогти ворога і звільнити наші території у найкоротший термін. Не дати Росії затягнути конфлікт. Тому ми дуже зацікавлені отримувати міжнародну допомогу, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей", - зазначив міністр оборони.

За словами Резнікова, незважаючи на величезні втрати, росіяни досі значно переважають Україну у важкій зброї - в першу чергу - в авіації, а також в бронетехніці, РСЗО, артилерії.

За даними української розвідки, загальне об’єднане угруповання військ, яке застосовується проти України (з урахуванням резервів) нараховує близько 167 тис. особового складу.

Безпосередньо розгорнуто для участі у бойових діях 91 БТГр. Ще 55 БТГр може бути залучено з резерву та після відновлення протягом 1-2 місяців.

На теперішній час основні зусилля Кремля зосереджені на спробах оточення та знищення угруповання Збройних Сил України у Донецькій та Луганській областях, створення та утримання сухопутного коридору з Росії до Криму та повну окупацію півдня України.

Читайте ще: "Це світовий рекорд", - Борель про втрати армії РФ в Україні

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк