01.06.2022, 08:05

Заради Донбасу Путін жертвує своїми силами на інших напрямках – ISW

Леся Матвеева | Всі новини автора
война в Украине

Рішення російського керівництва зосередити великі сили на сході України з метою захоплення нових територій створює умови для посилення контратак українських сил у районі Херсона, де російські війська мають дедалі більше вразливостей.

Задля захоплення Сєвєродонецька та інших міст на Донбасі російська армія жертвує силами на інших напрямках, чим успішно користуються ЗСУ. Про це ]]>йдеться ]]>у звіті Американського інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Час Пік.

"Сконцентрованість москви на захопленні Сєвєродонецька й Донбасу в цілому надалі створює вразливості для росіян на іншому критично важливому для України напрямі – в Херсонській області, де українська сторона продовжує контратакувати. Херсон є вкрай важливим і для росіян – це єдина територія України, де російські війська утримують позиції на західному березі Дніпра. Якщо РФ зможе утримати цей район після активної фази бойових дій, це може стати плацдармом для нового наступу", – йдеться у звіті ISW.

На думку аналітиків ISW, якщо Україна поверне Херсон, вона матиме сильнішу позицію щодо захисту від майбутнього нападу РФ. Успішні контрнаступи української армії в районі Херсона вказують, що командування ЗСУ користується вразливими місцями, що виникли через рішення Путіна, захопити додаткові райони на Донбасі.

"Такий стратегічний розрахунок має в принципі спонукати росію виділити достатню бойову потужність для утримання Херсона. Однак президент росії путін вирішив зосередити всі свої сили й ресурси, які можна зібрати разом, у відчайдушній та кровопролитній спробі захопити додаткові райони на сході України, що має забезпечити йому здебільшого символічну вигоду", - наголошується у звіті ISW.

Аналітики ISW вважають, що росіянам вдалося зайти до Сєвєродонецька і зайняти частину міста лише тому, що ЗСУ поступово звідти виходять. Експерти називають це правильним рішенням.

"Як рішення не витрачати більше ресурсів на порятунок Сєвєродонецька, так і рішення про вихід з нього були стратегічно обґрунтованими, але болючими. Україна повинна використовувати свої більш обмежені ресурси та зосередитися на відновленні критичної місцевості, а не на обороні території, контроль над якою не визначатиме результат війни чи умови для продовження війни", - йдеться у звіті ISW.

Аналітики наголошують, що позиції українських військ після контрнаступу на Харківщині важливіші за досягнення, ніж оборона Сєвєродонецька. ВСУ витіснили росіян майже за межі артилерійської досяжності Харкова та зупинили просування окупантів із Ізюму. Так що в ISW вважають, що після відступу з Луганщини українські війська все одно лишають добрий шанс повернутися та відбити тимчасово окуповані території.

Російські сили продовжують наземні штурми у Сєвєродонецьку та його околицях. Нині вони контролюють до 70% міста та продовжують зміцнювати позиції у центрі міста. Бої тривають у Тошківці, на південь від Сєвєродонецька.

"Російські наступи на північ від Тошківки, ймовірно, призначені для підтримки захоплення Лисичанська і дозволять російським військам наступати на Лисичанськ з півдня, а не вести бойові дії на захід через річку Сіверський Донець із Сєверодонецька. Російські війська не змогли просунутися через річку Сіверський Донець від Білогорівки і, ймовірно, прагнуть уникнути ще однієї дорогої переправи через річку", - йдеться у звіті ISW.

война в Украине

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк