04.08.2022, 11:19

В Україні презентували мобільний додаток для реагування на випадки домашнього насильства

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине презентовали мобильное приложение для реагирования на случаи домашнего насилия

Міністерство внутрішніх справ України презентувало мобільний додаток, який дає можливість постраждалій особі викликати та отримати допомогу без телефонного дзвінка, не привертаючи уваги кривдника. Це додатковий та зручний спосіб реагування на випадки домашнього та гендерно обумовленого насильства.

Мобільний додаток – це ресурс з корисною інформацією про види насильства, картою з всіма доступними сервісами поряд, і, звісно, кнопкою виклику поліції. Проект реалізовано за сприяння Посольства Великої Британії в Україні, Фонду ООН у галузі народонаселення та за участі Першої леді Олени Зеленської. Про це ]]>повідомляє]]> Департамент комунікації МВС України, передає Час Пік.

Застосунок уже працює, він доступний до звантаження у Google Play та App Store. Назва застосунку не розповсюджується публічно, щоб кривдник не зміг визначити його на телефоні жертви. 

"Кажуть, що у важкі часи суспільні звички стають більш жорстокими. І ми навіть самі можемо не помітити, як стаємо терпимими до насильства, як стаємо менш чутливими до жорстокості. І це велика загроза нашій людяності, нам самим. Насильству і жорстокості не може бути ніяких виправдань, ні за яких умов. Україна зараз бореться не тільки за свою свободу, не тільки за право жити на своїй землі, ми боремося з агресором і за людяність. Для того, щоб залишатися людьми", - сказала Олена Зеленська.

Як зазначили у МВС, презентований застосунок "закамуфльований" під звичайний (не виглядає, як застосунок для виклику поліції, та не викликає підозр в аб'юзера). Основні функції застосунку стають видимі тільки тим, хто потребує допомоги поліції. Така концепція  робить його непримітним для кривдника, що дозволяє постраждалій без остраху встановити та використовувати його у своєму телефоні.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк