Як отримати тимчасове житло: алгоритм для переселенців
![](https://vchaspik.ua/sites/default/files/styles/1200_800/public/story/u1101/89fcc298b5390bedcc90f272fbf83402_18551_0.jpg)
Переселенці, які потребують допомоги після переміщення, можуть скористатися програмою забезпечення тимчасовим житлом.
Куди звертатися внутрішньо переміщеним особам, щоб скористатися такою можливістю, і про які умови потрібно знати, розповів "Юрпорадник" для ВПО в Facebook, передає Час Пік.
Куди звертатись ВПО?
Відповідно до умов програми житло надається переселенцям у безоплатне користування на рік з можливістю продовження такого терміну, якщо сім'я потребує відповідної підтримки й надалі. Але переселенцям доведеться платити за комунальні послуги.
Для участі у відповідній програмі внутрішньо переміщеній особі спочатку необхідно стати на облік громадян, які потребують житла для тимчасового проживання.
Для цього слід звернутися до центру надання адміністративних послуг чи відповідального органу місцевого самоврядування, а у разі їх відсутності – відповідної військово-цивільної адміністрації в межах території обслуговування органу соціального захисту населення, в якому перебуває на обліку як ВПО.
Які документи потрібні
З документів необхідно буде надати:
- заяву про взяття на облік із підписами всіх повнолітніх членів сім'ї;
- копії документів, що засвідчують особу та підтверджують громадянство України (наприклад, паспорт);
- у разі подання заяви уповноваженим представником – документ, що засвідчує особу представника (паспорт), та копію довіреності;
- копію довідки про взяття на облік ВПО заявника та копії відповідних довідок членів сім'ї (за наявності);
- копії документів, що підтверджують родинні стосунки заявника та всіх членів його сім'ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна чи піклувальника тощо);
- копію ідентифікаційного коду (РНОКПП) заявника (або інформації про відмову від його отримання, отриману від податкових органів);
- копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності у наданні ВПО тимчасового житла (пенсійне посвідчення, довідка про вагітність, довідка МСЕК про інвалідність тощо). Факт знищення чи пошкодження житла, що призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім'ї.
Зверніть увагу, що першочергове право на забезпечення житловими приміщеннями має:
- багатодітні сім'ї;
- сім'ї з дітьми;
- вагітні жінки;
- особи, які втратили працездатність;
- особи пенсійного віку з-поміж тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання в результаті збройної агресії Російської Федерації.
Протягом одного дня приймається рішення про взяття переселенців на облік громадян, які потребують житла для тимчасового проживання. Надалі, у разі надходження до фонду житлових приміщень, придатних для надання у тимчасове користування ВПО, протягом 3 робочих днів з дня надходження такого житла приймається рішення про надання внутрішньо переміщеним особам.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |