14.09.2022, 08:50

Кремль вперше визнав поразку в Харківській області та намагається зняти відповідальність з Путіна – ISW

Леся Матвеева | Всі новини автора
Путин / Фото: GETTY IMAGES

Вперше з початку вторгнення в Україну в лютому 2022 року Москва відкрито визнала свою поразку в Харківській області України.

Раніше Кремль ніколи не визнавав, що РФ зазнала поразки під Києвом та на острові Зміїному, представивши відступ з Києва як рішення зробити пріоритетом "звільнення" Донбасу, а відхід зі Зміїного - як "жест доброї волі". Про це ]]>йдеться ]]>у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за підсумками 13 вересня, повідомляє Час Пік.

"Кремлівські чиновники та пропагандисти державних ЗМІ широко обговорюють причини поразки Росії в Харківській області, що є помітною зміною порівняно з їхньою колишньою схемою висвітлення перебільшених або сфабрикованих успіхів Росії з обмеженими подробицями.

Міністерство оборони РФ спочатку запропонувало аналогічне пояснення невдачі Росії у Харкові, стверджуючи, що російські війська виводять з Харківської області для перегрупування, але ця помилкова версія зазнала швидкої та гучної критики в Інтернеті", - йдеться у звіті ISW.

Як зазначають аналітики ISW, кремлівські джерела зараз працюють над тим, щоб зняти з Путіна будь-яку відповідальність за поразку, натомість покладаючи провину за втрату майже всієї окупованої Харківської області на недостатньо поінформованих військових радників у путінському оточенні.

"Визнання Кремлем поразки у Харкові показує, що Путін готовий і здатний визнати й навіть прийняти поразку Росії, принаймні за деяких обставин, і зосередитися на тому, щоб зняти з себе провину", - йдеться у звіті ISW.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк