22.09.2022, 16:00

В Україні може з'явитися нова АЕС

аэс

У Чигирині Черкаської області може бути збудовано нову атомну електростанцію. У минулому були плани збудувати тут АЕС, проте трагедія на Чорнобильській АЕС поставила крапку на будівництві.

На сайті Чигиринської міської ради з'явилася інформація про проведення зустрічі з представником "Енергоатому, Сергієм Косенком, передає Час Пік.

"Енергоатом" розглядає можливість відновлення проєкту Чигиринської АЕС. Останніми роками майданчик в Чигирині знову почали розглядати як місце для можливої АЕС, оскільки він має вигідне розташування та хороший доступ до водних ресурсів і електромереж. Це дуже довготривалий проєкт. Зрозуміло, що розроблена концепція будівництва атомної електростанції у 70-х роках є застарілою. Сучасний проєкт - це проєкт нових технологій та нових можливостей не лише Чигиринської громади, а й усієї області і України в цілому", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що говорити про будівництво поки що зарано. На зустрічі йшлося про надання дозволу на виконання геодезичних робіт на майданчику, який можуть розглядати під будівництво АЕС.

Читайте також: Візит місії МАГАТЕ нічого не змінив на Запорізькій АЕС, - Данілов

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк