23.11.2022, 09:31

Кремль може планувати напад "під чужим прапором" на Білгородську область - ISW

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Кремль, схоже, створює інформаційні умови для нападу "під чужим прапором" у Білгородській області РФ, намагаючись відновити громадську підтримку війни проти України.

Кремль створює інформаційну основу для атаки "під чужим прапором" у Білгородській області РФ. Про це ]]>йдеться ]]>у звіті Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Час Пік.

На думку аналітиків ISW, провокацією Кремль намагається збільшити громадську підтримку війни в Україні в РФ, де вона різко падає останнім часом.

"Кремлівські пропагандисти почали висувати гіпотезу про те, що українські війська прагнуть вторгнутися до Білгородської області, а інші російські джерела зазначають, що російським силам необхідно відновити контроль над Куп'янськом у Харківській області, щоб звести до мінімуму загрозу нападу України. Ці твердження вже давно циркулюють у спільноті блогерів, які критикували російське військове командування за залишення буферних позицій у Вовчанську на північному сході Харківської області після виведення російських військ із цього регіону у вересні", - йдеться у звіті ISW.

Як зазначили експерти ISW, твердження РФ про напад України на Білгородську область, що готується, абсурдні й спрямовані тільки на те, щоб залякати громадськість та змусити її підтримати війну.

"Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до Росії і не може зробити це в таких масштабах.

Ці безглузді припущення про фантастичне українське вторгнення в Росію також можуть бути частиною зусиль Кремля щодо визнання та умиротворення російської провоєної націоналістичної спільноти. Російські військові блогери неодноразово звинувачували Кремль та Міністерство оборони РФ в нездатності захистити Росію, включаючи нещодавно анексовані території", - йдеться у звіті ISW.

Також аналітики ISW зазначили, що Пригожин використовує "нагнітання страху з приводу фіктивної загрози українського вторгнення та будівництво Засічної лінії" для зміцнення своєї влади у прикордонних регіонах РФ та Росії.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк