Шахти затоплені, вода - розкіш, натомість квартири дешеві: як змінилося життя на окупованих територіях Донбасу
Мешканцям на окупованих територіях Донбасу доводиться несолодко. У багатьох захоплених містах так і відновлено водопостачання, шахти всі затоплені, медицина "кульгає", проте ціни на житло впали в 4 рази.
Про це пишуть користувачі мережі в регіональних Telegram-каналах, передає Час Пік.
Вартість квартир на Луганщині впала в чотири рази
"На окупованих з 14 року територіях вартість квартир впала в чотири рази. Шахти всі затоплені. На заводах, які працювали на повну потужність, працює буквально по одному цеху. Вода - розкіш для людей. Лікарів хороших особливо в невеликих містах не знайдеш. Дуже багато магазинів так після 14 року і не відкрилися. Ринок у Первомайську так і стоїть спалений. А який там був перинатальний центр. Закритий. Шахти в Золотому тепер затоплені. Вода в Донецьку - раз на 3 дні й брудна. Дороги розбиті. Зв'язок огидний. Мобільного інтернету немає. У невеликих містах один банкомат на місто. Таксі дороге. Транспорт ходить погано. У деяких містах нотаріусів немає, суди не працюють. І багато ще всяких благ можна перераховувати, яких тепер там немає. Зате квартири дешеві!", - пишуть у мережі
Чи відновили водопостачання в Лисичанську та Сєвєродонецьку
Проблеми з водопостачанням окупаційна адміністрація досить специфічно вирішує й у Сєвєродонецьку. У місті, практично зруйнованому російською артилерією, встановили загальні душові кабінки – у наметах із роздільною помивкою. Втім, у напівзруйнованому Сєвєродонецьку встановили не лише мобільні лазні. Насамперед городян намагаються "забезпечити" російським телебаченням.
Також у місті подешевшало житло. Як повідомляють місцеві жителі: "У Сєвєродонецьку нещодавно продавали дві трикімнатні квартири на вул. Танкістів (цілі) одна за 7 тис. доларів, друга - 9 тис. Однушка біля Джаза за 6 (вже продана). І світло, і вода є".
У Лисичанську "відновили водопостачання", але вода є лише у 10% міста. У місцях загального доступу окупанти організовано крани із постійною подачею води.
Ще гірша, судячи з повідомлень місцевих жителів, ситуація в Рубіжному – місті, захопленому російською армією у травні 2022 року, і сильно зруйнованому обстрілами та бомбардуваннями. Люди шукають, де можна зарядити телефони та з'ясовують адреси, за якими встановили електрогенератори. Роботи у Рубіжному немає. Щоб хоч якось вижити, місцеві жителі організовують стихійні ринки, на які терплять останнє.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |