17.03.2023, 11:18

Росії немає чим воювати: В російські підрозділи масово поступають радянські ПТРК "Конкурс"

Марина Началова | Всі новини автора
ПТРК Конкурс

До російських підрозділів стали масово надходити радянські ПТРК "Конкурс", що знімаються зі зберігання. Ці протитанкові ракетні комплекси були прийняті на озброєння ще у 1974 році.

Дані ПТРК ще за радянських часів не відрізнялися особливою надійністю. Зокрема, гарантії успішного пострілу були невеликі повідомляє воєнно-політичний оглядач ]]>Олександр Коваленко]]>, передає Час Пік.

В цей час дані комплекси отримують протитанкові керовані ракети після багаторічного зберігання на складах. Ракети, ще в ті часи, коли вони були "нові" і "сучасні", відрізнялися дефектами, а тепер після десятиліть зберігання в, м'яко кажучи, не ідеальних умовах, повинні палити Leopard 2, Challenger 2, і M1 Abrams?

Власне, ця обставина говорить про проблему із забезпеченням піхотних підрозділів російських військових сучасними ПТРК та наявності ракет до них. Фактично, відкат і деградація рівня комплектації епохи радянської армії після Другої світової війни у РОВ (російські окупаційні війська - прим. ред.) дедалі більш виразні.

]]>Вікіпедія]]> надає такі дані про ПТРК "Конкурс":

Протита́нковий керо́ваний раке́тний ко́мплекс 9К111-1 «Конкурс»  — радянський самохідний протитанковий ракетний комплекс 9К111-1, призначений для боротьби з броньованими цілями, руйнування укриттів і знищення вогневих засобів і точок противника, вертольотів, що низько летять, на відстані до 4 км. Комплекс розроблявся з 1970 року і був прийнятий на озброєння в січні 1974 року. Самохідна пускова установка змонтована на шасі БРДМ-2.

Маса комплексу з боєкомплектом у 20 ракет і обслугою з двох чоловік становить 7 т. Комплекс переводиться з транспортного положення в бойове за 25 с. Перезарядження проводиться за 1,5 хвилини без виходу розрахунку з бойової машини, скорострільність при застосуванні на максимальну дальність сягає 2-3 пострілів на хвилину.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк