24.05.2023, 16:03

ПЦУ перейшла на Новоюліанський календар: коли відзначатимуть Великдень та Трійцю

Виктор Белый | Всі новини автора

Сьогодні 24 травня православна церква України (ПЦУ) на Архієрейському соборі в Києві підтримала перехід на новий Новоюліанський календар, який набуде чинності вже з 1 вересня.

Остаточне рішення має затвердити Помісний собор ПЦУ 27 липня, повідомляє Час Пік.

Згідно з новим календарем, святкування Великодня та Трійці відбуватиметься за старим стилем. Вже з 1 вересня православні українці святкують Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Також буде зміщено низку інших свят.

  • Покрова – 1 жовтня (замість 14 жовтня)
  • День святого Миколая – 6 грудня (замість 19 грудня)
  • Різдво – 25 грудня, (замість 7 січня)
  • Водохреща – 6 січня (замість 19 січня)

Новоюліанським календарем користується більшість православних церков, зокрема Константинопольська, Грецька, Румунська та Польська.

Слід підкреслити, що рішення про дотримання новоюліанського календаря не нав'язуватимуть вірянам і не примушуватимуть його дотримуватися. Парафії, які вважають за потрібне відправляти богослужіння за старим стилем, зможуть продовжувати це робити.

"Це рішення, яке чекає від нас і більшість вірян нашої Церкви, і більшість українського суспільства. Це рішення не просте, ми йшли до нього довгий час, поступово, крок за кроком, і робимо його виважено. Але воно так само необхідне, як у свого часу було необхідне рішення запровадити українську живу мову у богослужінні замість традиційної слов'янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатосотлітнього підпорядкування", - прокоментував митрополит Єпіфаній.

Читайте також: "Рамштайн-12": ключові питання порядку денного засідання Контактної групи з питань оборони України

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: