08.11.2023, 18:32

Українці розробили унікальний дрон, який стріляє ракетами: фото

Українці розробили гігантський БПЛА для стрілянини ракетами. "Джміль-90" підіймає вагу близько 90 кг і може стати для українських військових універсальною платформою для боротьби з окупантами, вважають його творці.

Про це розповів ]]>Фокусу]]> засновник проєкту Ігор Настащук, передає Час Пік.

За словами засновників проєкту, "Джміль-90" спроєктований на основі досвіду створення свого попередника - апарату FlyingBike2018 з урахуванням результатів випробувань останнього. Фахівці зменшили розмір, спростили трансмісію та конструкцію загалом, щоб зробити апарат більш технологічним та придатним для масового виробництва.

У результаті інженери отримали гігантський квадрокоптер зі скелетованою металевою рамою, двигуном Rotax-582 та стійками-полозами на кшталт тих, якими оснащені гелікоптери.

"Джміль-90" можна застосовувати в бойових цілях. При цьому розробники наразі не продумували встановлення якоїсь конкретної системи озброєння. Втім, інженери кажуть: підвісити до нижньої частини дрона можна що завгодно, аби воно не перевищувало вагу.

Для нанесення ударів по ворогу за допомогою "Джмеля-90" можна використовувати різні типи озброєння - зокрема, самокеровані ракети, які наводяться по лазерноу променю. Крім того, є можливість встановити пусковий уніфікований 50-кілограмовий блок УБ-16-57 з десятком осколкових ракет С-5М, які долають відстань до 2,5 км. В цьому випадку військові вже після знаходження цілі аеророзвідкою можуть запустити дрон, відстрілятися, після чого одразу відвести апарат в укриття.

Також "Джміль-90" можна використовувати як транспортний засіб на фронті. Так, він може доставляти боєприпаси чи зброю на передову, чи українським ДРГ в ході висадки на інший берег Дніпра або навіть у Крим.

Після війни безпілотники "Джміль-90" можуть стати у пригоді для перевезення вантажів. Їх також можна буде застосовувати для обробки сільгоспполів.

Пропонуємо до перегляду:

Цей епізод присвячений "золотим рукам" та чавунним головам "видатних" науковців країни-агресора, які днями й ночами втілюють у життя "передові технології" розпилу грошей.

Серіал створено лисичанською студією "Час Пікчерс продакшн". Автор ідеї Vit Richer, інтерв'ю з яким можна почитати тут.

Наступний епізод анімаційного серіалу "Хробаки" розповідає про незламну боротьбу “бойових” комарів, бліх та гусаків з російськими загарбниками. Ви побачите всю правду без купюр про те, як “біомутанти” під керівництвом розвідки України взяли під повний контроль все, що відбувається на Росії, а її громадяни навіть не підозрюють про це…

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк