27.01.2024, 23:05

Переселенці можуть безкоштовно пройти навчання: хто ще має право на отримання ваучера та як оформити заявку

кто имеет право на получение ваучера и как оформить заявку

В Україні деякі категорії громадян можуть отримати ваучер на безкоштовне навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей.

Вартість ваучера встановлюється в межах ціни за навчання та не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а це більше 30 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, роботодавець чи особа доплачує за навчання самостійно, повідомляє Час Пік.

Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безкоштовно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Навчатися за ваучером можна за 70 професіями та спеціальностями, зокрема, у сфері ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування, самостійно обравши професію або спеціальність, заклад освіти у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистанційну.

Право на отримання ваучера мають:

  • особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;
  •  особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України при звільнені за певних умов;
  •  особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, до досягнення ними пенсійного віку;
  •  внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
  •  особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  •  особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  •  особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій.

Зазначається, що всі бажаючі отримати ваучер й пройти безкоштовне навчання повинні:

  • мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту;
  • не бути зареєстрованими у службі зайнятості як безробітні.

У публікації використано інформацію з Telegram-каналу "]]>Юридичний Телеграм]]>".

Подати заявку на отримання послуги можна онлайн, заповнивши ]]>заявку]]>, або оффлайн, особисто звернувшись до найближчого Центру зайнятості.

Ознайомитися зі списком професій та спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер можна за ]]>посиланням]]>.

Ознайомитись із переліком закладів освіти, які мають право здійснювати діяльність на рівнях вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, для навчання в яких може бути виданий ваучер, можна за ]]>посиланням]]>.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк