13.04.2024, 08:14

Після аномальної спеки до України йде різке похолодання: синоптики прогнозують дощі та грози

После аномальной жары в Украину идет резкое похолодание

Перша декада квітня порадувала мешканців практично всіх регіонів України аномально теплою погодою. Проте метеорологи та синоптики закликають людей не розслаблятися – скоро до України увірвуться холодні повітряні маси зі Скандинавії.

Перша декада квітня в Україні радувала по-справжньому літньою погодою. Але з 13 квітня ситуація почне змінюватись. Про це розповів відомий синоптик, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич у ]]>коментарі ]]>виданню "Телеграф", повідомляє Час Пік.

За його словами, друга декада квітня розпочнеться з теплої, місцями спекотної погоди, без істотних опадів, але з 13 по 16 квітня синоптична ситуація поступово змінюватиметься. Атмосферний тиск над регіоном почне знижуватись, водночас активізуються атмосферні фронти, які принесуть дощі переважно у західних та північних областях України.

З 17 по 20 квітня переважатиме прохолодна та нестійка погода порівняно з першою половиною місяця. По всій Україні пройдуть дощі різної інтенсивності, подекуди у супроводі грози.

В Укргідрометеоцентрі зазначили, що у першій декаді квітня переважала дуже тепла майже без опадів погода. Але людей закликають не розслаблятися, оскільки наприкінці цього тижня до країни увірвуться холодні повітряні маси з північного заходу.

"У першій декаді квітня переважала надзвичайно тепла майже без опадів погода. У найтепліші дні рівень середньої добової температури повітря відповідав температурному режиму другої половини травня. Майже всіма метеорологічними станціями у північно-західній половині країни було зафіксовано досягнення або перевищення абсолютного максимуму температури. 9 та 10 квітня середня добова температура повітря місцями у центральних та східних областях досягала або перевищувала +18-20°С. Для більшості областей це була найтепліша перша декада квітня за період спостережень з 1961 року.

На більшості території країни опадів не було зовсім або їх кількість не перевищила 1-4 мм", - йдеться у повідомленні Укргідрометеоцентру.

Вже вдень 13-14 квітня у західних та північних областях, впродовж 15 квітняв Україні, крім південної частини, короткочасні дощі, місцями з грозами.

Температура вночі 5-12°, вдень 16-22°, на Закарпатті та півдні країни 20-25°, у понеділок в більшості західних та північних областей 11-16°.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк