29.05.2024, 16:31

Вже 10 країн "За", щоб Україна била їхньою зброєю по Росії: перелік та заяви лідерів

Віктор Білий | Всі новини автора

Представники 10 країн-союзниць виступили за те, щоб дозволити Україні використовувати їхню зброю для завдання ударів по території Росії.

"За" виступили Франція, Литва, Латвія, Швеція, Естонія, Польща, Фінляндія, Чехія, Велика Британія та Нідерланди.Однак серед них поки що немає Сполучених Штатів та Німеччини.

Хто не проти ударів України по Росії

  1. Франція. Президент Емануель Макрон заявив, що Париж має дозволити Києву "нейтралізувати військові бази, з яких росіяни запускають ракети по Україні". Він уточнив, що французька зброя має вражати лише військові об'єкти російських загарбників, цивільні – у жодному разі.

  1. Чехія. Прем'єр Петро Фіала обговорив це зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем, підтвердивши свою позицію: Прага дозволяє використовувати чеську зброю проти Росії.

  1. Польща. Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик вважає, що українці мають воювати так, як вони захочуть. Варшава, за його словами, не має жодних обмежень щодо використання Україною польської зброї.
  1. Швеція. Міністр оборони Пол Йонсон заявив, що Україна має право вести військові дії на території Росії, якщо вони не порушують закони війни. Швеція підтримує міжнародне право та право України на захист та підтримує удари по території агресора.
  2. Фінляндія. Фінську зброю можна використовувати для ударів по території Росії, заявив глава оборонного комітету парламенту Фінляндії Юкка Копра. Міністр оборони Антті Гяккянен каже, що обмеження на використання зброї були запроваджені переважно країнами, які надали Україні далекобійне озброєння.
  3. Велика Британія. Міністр закордонних справ Девід Кемерон підкреслив, що Україна має право використовувати зброю, надану країною, для завдання ударів по цілях усередині Росії, адже Москва б'є українською територією.

  1. Естонія. Міністр оборони Ханно Певкур переконаний, що країни-партнери, які передають Україні далекобійну зброю, повинні також надати дозвіл на удари по військових об'єктах на території РФ. За його словами, Україна має мати всі можливості для захисту власної країни та свого народу.

  1. Латвія. Президент Едгарс Рінкевичс закликав західних союзників зняти обмеження на застосування Україною переданої зброї з військових цілей на території Росії. Його країна – "за".
  2. Литва. Міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс вважає, що західні союзники мають зняти обмеження на використання зброї, що постачається в Україну, а також дати Києву більше свободи для завдавання ударів по цілях у Росії.

  1. Нідерланди. Міністерка оборони Кайса Оллонгрен зазначила, що Україна має право використовувати всі засоби для оборони і відновлення територіальної цілісності. За її словами, це взагалі не має бути предметом дискусії.

Однак серед них поки що немає Сполучених Штатів та Німеччини.

Як неодноразово заявляли в адміністрації президента США, Вашингтон не підтримує та не заохочує удари України по російській території. Однак у травні держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що Україна має право сама вирішувати, як їй застосовувати зброю, отриману від США.

Водночас український президент Володимир Зеленський називав несправедливим обмеження України у праві на удари по Росії західною зброєю, оскільки російська армія не має жодних обмежень на удари по українській території.

Читайте також: Швеція оголосила рекордний пакет військової допомоги Україні: літаки, БМП та боєприпаси

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк