11.06.2024, 15:05

Ірину Фаріон поновлено на посаді професорки у "Львівській політехніці": подробиці

Марина Гончар | Всі новини автора
фарион

Ірину Фаріон офіційно поновили на посаді професорки кафедри української мови в університеті "Львівська політехніка". Наказ про її звільнення було скасовано. Зі спеціального фонду університету Ірині Фаріон виплатять 123 927 гривень як компенсацію за період вимушеного прогулу.

Про це повідомив ректор університету Юрій Бобало у відповідному документі, який Фаріон оприлюднила у своєму Telegram-каналі, передає Час Пік.

"Правда — то штука колюча і красива, як троянда. Боротьба за Правду — це ядро життя. І ми з Вами це ядро штовхали впродовж пів року з усіх сил — і перемогли! Дякую всім за підтримку: на вічі, в судових залах, у відкритому листі, в публічному просторі, на моїх численних зустрічах з вами по всій країні", — написала Фаріон у своєму Telegram, додавши, що замовників її звільнення слід "виявити та покарати".

29 травня Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови "Львівської політехніки", а також стягнути на її користь середній заробіток за період вимушеного прогулу — 123 927 гривень.

15 листопада 2023 року університет розірвав трудову угоду з Іриною Фаріон, звинувативши її у "вчиненні аморального проступку". Це сталося після інтерв'ю, яке Фаріон дала журналістці Яніні Соколовій 4 листопада 2023 року. В ньому вона висловила свої міркування щодо російськомовних бійців полку "Азов", зазначивши, що не може вважати українцями військових, які розмовляють російською.

Ці висловлювання викликали хвилю обурення у соціальних мережах та призвели до мітингу студентів у Львові з вимогою звільнити Ірину Фаріон з "Львівської політехніки".

Після звільнення Ірина Фаріон подала позов до суду, щоб оскаржити рішення керівництва університету. Проте, 12 лютого вона програла судову справу щодо поновлення на посаді професорки "Львівської політехніки".

Тим часом Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу та призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій Ірини Фаріон.

Читайте також: До спільної заяви мирного саміту навряд увійде виведення російських військ з України, — ЗМІ

Навіси для автомобілів: матеріал, форма та переваги

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк