11.06.2024, 13:42

До спільної заяви мирного саміту навряд увійде виведення російських військ з України, — ЗМІ

Марина Гончар | Всі новини автора
швейцарія

На майбутньому міжнародному мирному саміті, який відбудеться в Швейцарії у ці вихідні, ймовірно, не буде обговорюватися питання виведення російських військ з України. Адже документ, який потрапив до рук ЗМІ, не містить таких вимог.

За інформацією видання NHK, мирний саміт, запланований на суботу та неділю, буде зосереджений на реалізації мирного плану з десяти пунктів, запропонованого Україною, передає Час Пік.

Очікується участь представників 90 країн та організацій, що свідчить про високий рівень міжнародного інтересу до цієї події. Швейцарський уряд підтвердив цю інформацію, а NHK отримало проєкт спільної заяви, який розкриває деякі деталі плану.

Згідно з проєктом спільної заяви, у документі згадуються лише три з десяти пунктів українського мирного плану. Це безпека атомних електростанцій, продовольча безпека та звільнення всіх ув'язнених і повернення дітей, депортованих до Росії. Таке обмеження викликає питання щодо повного врахування всіх аспектів "конфлікту".

Найбільше занепокоєння викликає відсутність у документі вимог щодо виведення російських військ з України та відновлення територіальної цілісності країни. Проєкт спільної заяви наголошує на необхідності участі всіх сторін у процесі досягнення миру, що включає і Росію. Дипломатичні джерела зазначають, що питання виведення російських військ та інші ключові положення, на яких наполягає Україна, були виключені з проєкту заяви.

Виключення цих положень, ймовірно, пов'язане з позицією деяких азійських та близькосхідних країн, які мають швидко наростальну економіку і підтримують зв'язки з Росією. Врахування їхньої позиції могло вплинути на зміст проєкту спільної заяви. Такий підхід може бути спрямований на забезпечення участі ширшого кола країн у мирному процесі, однак це може зменшити ефективність і повноту врегулювання конфлікту.

Це може призвести до подальших дискусій і критики з боку зацікавлених сторін, зокрема України, яка наполягає на необхідності відновлення своєї територіальної цілісності.

Читайте також: США дозволили використання американської зброї для бійців "Азову" після багаторічної заборони

Кавітація як ефективний метод корекції фігури

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк