22.06.2024, 19:50

МОН розробляє рекомендації щодо проведення навчального процесу взимку у школах та вишах: що відомо

Иллюстративное фото / Открытый источник

Міністерство освіти і науки України розробляє рекомендації щодо проведення навчального процесу взимку в умовах війни та нестачі електроенергії.

У зимовий період буде запроваджено низку заходів щодо проведення навчального процесу у школах та вищих навчальних закладах. Про це міністр освіти і науки України Оксен Лісовий сказав під час ]]>Години запитань]]> уряду у Верховній Раді, повідомляє Час Пік.

Зокрема, мова йде про онлайн-навчання або "змішаний формат", зміщення розкладу занять та збільшення терміну зимових канікул.

"Ми працюємо з графіками навчання. Сьогодні заклади вищої освіти, профтехосвіти мають розпочати навчальний рік раніше: у теплий сезон. Повинні зробити більші канікули зимові та завершити навчальний рік пізніше", - сказав Лісовий.

При цьому міністр зазначив, що у школах не планується розпочинати навчальний рік раніше вересня.

"Ми будемо працювати з розкладами занять, зміщуючи, там де це можливо, де немає позмінного навчання, початок занять у школі можливо розпочинатиметься о 10:00 годині ранку. Зараз працюємо над цими рекомендаціями", - сказав міністр освіти, зазначивши, що в крайніх випадках можливе повернення до змішаного навчання у школах.

За словами голови МОН, другий блок питань – забезпечення технічними засобами навчальних закладів.

"Ці питання мають вирішувати органи місцевого самоврядування. У нас близько 30% закладів освіти забезпечені енергогенерацією, але вона різна. Є доволі потужна, яка дозволяє закладу освіти працювати загалом, а є слабкі, коли може працювати лише Пункт незламності, який розміщений в закладі освіти", - сказав Лісовий.

Нагадаємо, в рамках підготовки до нового 2024/2025 навчального року МОН дав низку важливих рекомендацій для закладів вищої освіти та професійної вищої освіти.

Для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти:

  • Якщо можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, крім студентів перших курсів.
  • Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року.
  • З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, — продовжити заняття в дистанційному форматі.
  • За потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
  • Провадити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах у приміщенні закладу освіти або його окремому корпусі в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту.
  • У тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу та за погодженням з обласними військовими адміністраціями.
  • У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями - на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі.
  • Передбачити функціонування локальних систем оповіщення про надходження сигналу "Повітряна тривога" або інших відповідних сигналів оповіщення в навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти.

Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:

  • Якщо можливо, розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів.
  • Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року. Якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
  • Організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів. Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі.
  • Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, рекомендуємо використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.

Читайте також:

Тимчасовий захист українців у Польші у 2024 році

Вигідно вам – вигідно нам: розумна логістика SSK заощадить ваші гроші й час

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк