30.06.2024, 19:29

Острів Зміїний став однією з перших сторінок у багатотомнику нескінченної ганьби російських військ, - військовий оглядач

Остров Змеиный

Острів Зміїний став однією з перших сторінок у багатотомнику нескінченної ганьби російських окупаційних військ. Очищення Чорного моря, яке перетворилося на суцільну зону ризиків для російських окупантів, почалося саме з острова Зміїний.

Операція зі звільнення острова Зміїний стала легендарною в історії війн та конфліктів сучасності. Таку думку висловив Олександр Коваленко – український військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив", журналіст, також відомий як "Злий одесит", повідомляє Час Пік.

Нагадаємо, два роки тому українські воїни звільнили острів Зміїний у Чорному морі. У ніч проти 30 червня 2022 року українські військові завдали масованого удару по Зміїному. Російські окупанти втекли з острова, а кремлівські пропагандисти піднесли втечу російських військових, як "жест доброї волі". 7 липня на звільненому від російських окупантів острові ЗСУ встановили державний прапор України.

На думку Олександра Коваленка, операція зі звільнення острова Зміїний стала "одним з найяскравіших ганебних епізодів російських окупаційних військ". Окупанти, захопивши острів, сподівалися отримати повний контроль північно-західної частини Чорного моря, а одержали справжню "м'ясорубку".

"Операція зі звільнення острова Зміїний, безперечно, стала легендарною, в історії війн та конфліктів сучасності й одним з найяскравіших ганебних епізодів російських окупаційних військ. Адже, по суті, країна, яка не має домінуючих флотської, авіаційної та вогневих компонентів, змогла витіснити з острова та змусити з ганьбою бігти країну, що мала повну перевагу, що з флоту, що з вогневого ураження, що з авіації…

Російські окупанти, замість повного контролю північно-західної частини Чорного моря, з розміщенням засобів ППО, що охоплювали повітряний простір не лише Одеської області, а й частини європейських країн, розміщенням БПРК "Бастион", з перспективою завдання ударів глибше в тилову зону України та загрозою також для низки європейських країн, повного контролю за судноплавством та створенням плацдарму для майбутнього десантування на Одещині, отримали – м'ясорубку.

Як казали російські пропагандисти: "Той, хто володіє островом Зміїний, володіє Чорним морем!"

Так ось, росіяни не володіли островом Зміїний жодного дня. Росіяни здихали на острові Зміїний щодня.

Острів Зміїний став однією з перших сторінок, у багатотомнику нескінченної ганьби російських окупаційних військ, так само як й у багатотомнику героїзму СОУ, унікальної кмітливості та нетривіальних рішень, що дивували навіть досвідчених союзників, досвід яких тьмарився у порівнянні з українським підходом до виконання найскладніших бойових завдань.

Очищення Чорного моря, яке перетворилося на суцільну зону ризиків для російських окупантів, почалося саме з острова Зміїний", - ]]>написав ]]>Олександр Коваленко в Telegram.

У другу річницю звільнення острова Зміїний СБУ оприлюднила унікальні кадри спецоперації.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк