06.07.2024, 13:51

В Україні з 1 січня 2025 року деякі послуги у державних та комунальних лікарнях стануть платними - МОЗ

В Украине с 1 января 2025 года некоторые услуги в государственных и коммунальных больницах будут платными

Кабінет Міністрів України визначив перелік випадків, за яких заклади охорони здоров’я державної та комунальної форм власності можуть надавати платні медичні та додаткові послуги пацієнтам, що не покриваються програмою медичних гарантій. 

Відповідна постанова "Деякі питання надання послуг з медичного обслуговування населення за плату від юридичних і фізичних осіб" була прийнята на засіданні Кабміну 5 липня та набуде чинності з 1 січня 2025 року. Про це ]]>повідомляє ]]>Міністерство охорони здоров'я України, передає Час Пік.

Як зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, ухвалене рішення про платні медичні послуги є необхідним кроком, спрямованим на збільшення прозорості медичної системи, а також систематизацію та унормування фінансових надходжень українських медзакладів.

"Це сприятиме скороченню неформальних платежів та зменшенню випадків корупційних порушень, оскільки кожен пацієнт буде чітко знати, що покривається і що не покривається програмою медичних гарантій. Вартість платних послуг буде сплачуватись на офіційний рахунок лікарні за чітко визначеним тарифом. Оплати за “КТ з контрастом”, які нібито не покриваються державою, та інші способи шахрайського вимагання коштів з пацієнтів, мають лишитися у минулому. Медичні заклади мають достатньо часу, щоб сформувати переліки та належним чином проінформувати пацієнтів", - сказав Віктор Ляшко.

За яких випадків пацієнти або інші фізичні та юридичні особи повністю оплачуватимуть медичні послуги: 

  • звернення пацієнта без направлення лікаря, крім випадків, коли направлення не вимагається відповідно до законодавства;
  • надання медпослуг закладами охорони здоров’я за договорами з юридичними особами;
  • надання медпослуг у закладах охорони здоровʼя сектору безпеки і оборони та Державного управління справами пацієнтам, які не належать до прикріпленого контингенту;
  • надання медпослуг, які не покриваються за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. 

Як зазначили в МОЗ, таким чином ухвалена постанова дозволить чітко визначити, які медичні послуги покриваються за програмою медичних гарантій, а які ні.

Також постанова визначає випадки, за яких пацієнти здійснюватимуть оплату лише за додаткові послуги, сама ж вартість медичної послуги покриватиметься коштом програми медичних гарантій. Ідеться про: 

  • надання медпослуг за місцем проживання (вдома) чи перебування пацієнта за умови, якщо це є побажанням пацієнта, а не обумовлено його медичним станом;
  • можливість самостійно обрати лікуючого лікаря при отриманні спеціалізованої медичної допомоги в плановому порядку в стаціонарних умовах; 
  • перебування в палаті із підвищеним рівнем комфорту та сервісу за запитом пацієнта. 

У МОЗ зазначили, що надання платних медичних послуг має обов’язково оформлятися відповідними підтвердними документами та вноситися до електронної системи охорони здоров’я із зазначенням джерела оплати, а розрахунок здійснюється виключно в безготівковій формі. Заклади охорони здоров’я зможуть самостійно визначати вартість платних медичних послуг. 

Минздрав

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: