В Україні стартує пілотний проєкт 5G: Кабмін схвалив використання нових частот для зв’язку
В Україні розпочато пілотний проєкт із впровадження технології 5G, що знаменує важливий крок у розвитку високошвидкісного мобільного зв'язку в країні. Кабінет Міністрів ухвалив зміни до постанови, які дозволяють використовувати радіочастоти для тестування та запуску технології 5G.
Про це оголосив Михайло Федоров , міністр цифрової трансформації, передає Час Пік.
Згідно із заявою Федорова, пілотний проєкт буде реалізовано в трьох містах України, де перевірять сумісність 5G з військовим обладнанням. Тестування триватиме два роки та проходитиме у два етапи.
У рамках цього проєкту Національна комісія з питань регулювання електронних комунікацій (НКЕК) разом з Українським державним центром радіочастот ретельно перевірятимуть, чи не заважає нове обладнання роботі військових мереж і чи відповідає воно необхідним стандартам безпеки.
"Ми запускаємо пілотний проєкт 5G в Україні, щоб відкрити шлях до масового впровадження технології. 5G дозволяє передавати дані в 10 разів швидше, ніж наявна технологія 4G, що створює широкі можливості для передачі великих обсягів інформації на надзвичайно високих швидкостях", — наголосив Федоров.
За його словами, це один із ключових етапів для повноцінного впровадження 5G, яке планується завершити до 2030 року.
Зміни до постанови Кабміну також відкривають нові можливості для мобільних операторів, надаючи дозвіл використовувати частоти 2100 МГц не тільки для зв’язку 3G, але й для більш новітніх технологій 2G та 4G. Крім того, припинення використання діапазону частот 694–862 МГц для аналогового і цифрового телебачення дозволить вивільнити його для потреб мобільного зв'язку, що позитивно вплине на швидкість і доступність послуг.
Загалом, Україна прагне привести свої стандарти радіочастотного розподілу у відповідність із європейськими нормами, що є важливим кроком на шляху до інтеграції з Європейським Союзом.
Наразі технологія 5G функціонує у більш ніж 90 країнах світу, і ЄС має амбітну мету забезпечити доступ до 5G у всіх містах та на ключових автомагістралях до 2025 року. Україна, своєю чергою, налаштована на поступове впровадження цієї технології та інтеграцію у загальноєвропейський цифровий простір.
Цей пілотний проєкт дає Україні шанс не лише приєднатися до глобальних інновацій, але й закріпити свою позицію як країни з високим рівнем технологічної готовності до нових стандартів зв’язку.
Читайте також:
Сніг та сильний вітер: синоптик попередила українців про похолодання
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |