15.01.2025, 14:46

Покарання за негативні коментарі під новинами: що загрожує українським ЗМІ та чи справді новий закон обмежить свободу слова

закон о сми

У середу, 15 січня, Верховна Рада підтримала проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України про посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації", що викликало великий резонанс.

Ініціаторам ухваленого законопроєкту довелося пояснювати, що вони мали на увазі та чи справді ЗМІ каратимуть за негативні коментарі читачів під новинами, передає Час Пік.

Один із авторів документа, народний депутат та голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що інформація про те, що нововведення обмежить свободу слова - "ця брехня".

Як пояснив посадовець, після ухвалення закону у разі відкриття судового провадження та отримання від суду аргументованого рішення, ЗМІ зможуть самі приймати рішення, видаляти негативні коментарі чи ні.

"ЗМІ може або видалити такий коментар протягом трьох днів після отримання інформації від суду і не нести за це відповідальність, або, розділяючи позицію коментатора, залишити коментар та захищати свою позицію в суді", - пояснив Юрчишин.

а

У Верховному суді, як цитують у ЗМІ, пояснюють, що негативним може вважатися коментар, який затверджує порушення норм законодавства, а також неетичну поведінку чи шкодить діловій репутації чиновника. Однак спектр коментарів може бути дуже широким. Крім того, наразі немає пояснень механізму покарання, сум штрафів (якщо йдеться про адміністративну відповідальність), а також наслідків безпосередньо для коментатора.

Читайте також: ВР проголосувала за продовження військового стану та мобілізації: які терміни

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк