06.04.2025, 13:48

В Україні може з'явитися найбільший у Європі вербовий ліс: що кажуть екологи

лес

Після підриву дамби Каховського водосховища на місці водоймища швидко виростають вербові ліси. Вони стали новою екосистемою у цьому регіоні.

Про це розповів еколог та геоботанік Яків Дідух у коментарі "РБК-Україна", передає Час Пік.

Після підриву дамби Каховського водосховища росіянами у червні 2023 року екосистема водосховища зазнала значних змін. Однак, незважаючи на прогнози пилових бур, ситуація склалася інакше - почала активно рости верба. Завдяки рясному проростанню насіння цієї рослини в літній період, вже восени верба досягала рекордних 2 метрів.

Досягши таких розмірів на площі до одного квадратного метра, ці дерева показали неймовірне зростання завдяки багатим ілам, які сприяли їхньому швидкому розвитку. На осінь 2024 року верби вже зросли до 5 метрів.

Вербові ліси довкола були знищені, в Європі їх охороняють. І якщо вдасться відновити той ліс, це буде найбільший у Європі вербовий масив. Такі ліси мають особливу цінність. За словами еколога, у таких лісах мешкають до 60 видів птахів та понад 450 видів комах, включаючи рідкісні види.

Однак є й серйозна загроза. Якщо територія буде знову затоплена, це може завдати значної шкоди новоствореним вербовим лісам. Для екологів важливо зберегти ці заплавні ліси, які були поширені на Великому Лугу.

Читайте також: Кілька регіонів України засипає снігом

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк