Пробивають стіни та підпалюють будинки: Росія модернізувала "Шахеди"

Росія модернізувала ударні дрони Shahed (у РФ - "Герань"), посиливши їхню руйнівну міць. Наразі ці БПЛА несуть бойову частину вагою 90 кг, що майже вдвічі перевищує колишній показник.
Про це повідомляє аналітичне видання Defence Express, передає Час Пік.
Згідно з інформацією, нова бойова частина містить високотемпературну суміш гідридів металів, здатну досягати температури горіння до 3500 градусів Цельсія. Це перетворює дрон на смертоносний інструмент, здатний не тільки руйнувати будівлі, але й займати їх вміст.
"Вибухова речовина включає октаген з алюмінієм та запальні елементи, посилені детонатором на гексогені", - уточнюють експерти.
Сучасний Shahed завдає шкоди відразу в кількох режимах:
- Кумулятивна дія – пробиває стіни, перекриття та навіть кілька поверхів будівлі.
- Уламкова дія – розсилає металеві уламки, завдаючи шкоди всьому живому в радіусі поразки.
- Фугасна дія – руйнівна хвиля здатна вибивати вікна, двері та руйнувати стіни.
- Запальна дія – викликає пожежі, навіть якщо конструкція будівлі залишається цілою.
Раніше Росія почала застосовувати 50-кг комбіновану бойову з термобаричним ефектом, а тепер масштабує руйнування за допомогою нової 90-кг модифікації. Експерти також вказують на активну участь Ірану, попри локалізоване виробництво Shahed-136 у Татарстані (на підприємствах "Алабуга").
Окрім посилення бойової частини, росіяни ускладнили й завдання ППО: Shahed тепер оснащені китайськими 16-канальними антенами, які дають змогу обминати українські системи радіоелектронної боротьби.
"Якщо раніше було 8 каналів, тепер 16. Потрібно придушувати кожен, щоб збити дрон з курсу", - пояснив Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ.
Така навігаційна система дозволяє БПЛА стійко утримувати маршрут і ускладнює його засліплення за допомогою РЕБ.
У ніч на 20 травня Росія атакувала Україну 108 дронами Shahed та безпілотниками-імітаторами. За даними Повітряних сил, 93 з них було знищено - 35 вогневими засобами, 58 придушено засобами радіоелектронної боротьби. Безпека була забезпечена у східних, північних та центральних регіонах.
Постраждали Донеччина, Дніпропетровщина, Сумщина та Житомирщина.
Зазначимо, що рекорд за кількістю дронів було встановлено 18 травня - тоді по Україні було випущено 273 безпілотники, основна частина припала на Київщину, Донеччину та Дніпро.
Читайте також: Біля Лисичанська на території шахти FPV-дрон знищив російський танк: відео
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |