4 сценарії завершення війни в Україні: аналітики JP Morgan називають найвірогіднішим - "грузинський"

Аналітики найбільшого інвестиційного банку JP Morgan Chase підготували звіт щодо варіантів завершення війни в Україні. Було розроблено чотири найбільш ймовірні сценарії під умовною назвою "грузинський", "білоруський", "ізраїльський" та "південнокорейський".
Аналітики найбільшого інвестиційного банку США JP Morgan Chase розробили чотири найбільш ймовірні сценарії закінчення війни в Україні. Аналіз було виконано на замовлення представників американських інвестиційних фондів та іншого великого капіталу для вивчення ризиків діяльності в Україні, повідомляє Час Пік.
"Південнокорейський" сценарій
Україна не вступатиме до НАТО й не відновить контроль над окупованими територіями, але в Україні з'явиться європейський миротворчий контингент і країна отримає гарантії безпеки від США. Заморожені в ЄС 300 млрд дол. російські активи йдуть на відновлення України. Ймовірність такого сценарію 15%.
"Білоруський" сценарій
Вашингтон перестане підтримувати Київ, а Європа не захоче робити цього сама. Україні доведеться капітулювати. Росія виграє війну. У Києві з'явиться маріонетковий уряд, контрольований Кремлем, а Україна фактично стане васальною територією РФ подібно до Білорусі. Ймовірність такого сценарію 15%.
"Ізраїльський" сценарій
ЄС не буде розміщувати свої війська в Україні, але Київ одержуватиме значну військову та економічну допомогу. Офіційного миру з РФ не буде. Ризик нової війни буде постійним. З Росії знімуть окремі санкції. Ймовірність такого сценарію 20%.
"Грузинський" сценарій
Активна фаза війни припиниться, але ситуація залишиться нестабільною для України. Україна продовжить чинити опір, Захід продовжить її підтримувати, але для перемоги цього буде недостатньо. Україна збереже незалежність, але не вступить до ЄС. Через один або два цикли зміни влади в країні знову посилиться вплив Кремля, а ще через кілька років Україна за прикладом Грузії опиниться в орбіті впливу Кремля – з втратою підтримки партнерів, стагнацією та згортанням євроінтеграції. Експерти вважають цей варіант найімовірнішим. Ймовірність такого сценарію 50%.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |