27.10.2020, 18:02

Імунітет до COVID-19 зникає дуже швидко: протягом якого часу можна заразитися повторно

Ольга Романец | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
иммунитет к коронавирусу

Количество антитіл до збудника COVID-19 знижується у людей протягом лічених місяців. Це говорить про те, що людство не зможе виробити до вірусу колективний імунітет.

Дослідження проводили співробітники Імперського коледжу в Лондоні, передає Час Пік з посиланням на BBC.

Як повідомляється, учасників дослідження тестували в три етапи: з червня по липень, з липня по серпень і у вересні. Всіх їх вибирали випадковим чином. Рівні антитіл встановлювали за допомогою експрес-тесту на антитіла.

Результати проведеного дослідження свідчать про те, що кількість людей, які мали антитіла до збудника захворювання, за цей час впала на чверть - з 6 відсотків населення в червні до 4,4 відсотка у вересні 2020 року.

Дослідники виявили зниження рівня антитіл у всіх вікових групах. Найменше падіння було серед молодих людей, а найбільше - у людей похилого віку. Більший спад також спостерігався у тих, хто повідомив про безсимптомну інфекцію в порівнянні з тими, у кого були симптоми.

Отримані докази говорять про те, що імунітет до COVID-19 може бути нетривалим і викликає додаткові сумніви щодо ідеї, що будь-яка популяція може виробити колективний імунітет природним шляхом.

Читайте також: Медики назвали 5 ознак того, що Ви вже перехворіли коронавірусом

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n