12.11.2020, 23:05

Названо перший симптом коронавірусу, який багато хто ігнорує

Гера Кисмет | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
вирус

Група дослідників з Каталонії дійшла висновку, що COVID-19 починається, коли людина відчуває делірій.

Результати досліджень з'явилися в "Журналі клінічної імунології та імунотерапії", а потім були опубліковані в Research Gate, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

Дослідники зосередилися на впливі COVID-19 на нервову систему людини, адже раніше вже було визначено, що у деякого числа пацієнтів спостерігаються неврологічні розлади (головні болі, проблеми з концентрацією, мисленням, порушенням свідомості).

В ході дослідження з'ясувалося, що делірій, включаючи гарячковий стан, може бути раннім симптомом COVID-19.

Не виключено, що делірій виникає через брак кисню. Адже у людей, які померли від COVID-19, розтин показував порушення мозку, викликані гіпоксією.

Делірій може дати про себе знати ще до респіраторних проявів. В першу чергу - до нього схильні люди похилого віку та люди з психічними розладами, у яких COVID-19 провокує загострення важких станів.

Справка ]]>Вікіпедії]]>: Делірій (від лат. delirium — марення) — патологічний стан свідомості людини, що характеризується зниженням здатності зосередити увагу, порушеним сприйняттям і мисленням. Це синдром, який спричинюють деякі хімічні речовини або чинники певних хвороб, що руйнують нейрони кори головного мозку. Іноді може бути єдиним окремим клінічним проявом деяких психічних розладів.

Хоча галюцинації при делірії часто присутні, симптоми, які породжують психози або галюциногени, клінічно відмінні від галюцинацій. У медичній термінології делірій не є синонімом сонливості, може виникати і без неї. Делірій не є також тотожним такому процесу, як деменція, хоча часто має місце у пацієнтів з деменцією.

Читайте також: Ні в якому разі не пити: за яких умов чай перетворюється на отруту

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss