Введення у храм Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити в велике свято
![](https://vchaspik.ua/sites/default/files/styles/1200_800/public/story/u10340/373.jpg)
Сьогодні православні християни шанують свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, який в народі називають Третя Пречиста.
Введення у храм Пресвятої Богородиці відзначається щорічно 4 грудня. Цей день належить до дванадесятих свят - 12 найважливіших днів у православ'ї, передає Час Пік.
У цей день згадують подію, коли батьки Діви Марії привели її до храму в 3-річному віці. Іоаким і Анна довго не мали дітей, і коли пообіцяли, що віддадуть своє чадо на служіння Господу, тоді їх молитви були почуті, і народилася Марія.
Коли Марії виповнилося 3 роки, її привели в храм в Єрусалимі. Там вона піднялася 15 високими сходами, після чого первосвященик привів її в Святая святих, куди навіть йому було дозволено заходити один раз на рік.
У храмах в цей день проводяться святкові служби. Прийнято приводити дітей до першої сповіді - як правило, це починають практикувати з 7-річного віку. Після служби хресні батьки дарують дітям санки, солодощі та інші гостинці.
Можна накрити святковий стіл, проте слід пам'ятати, що йде Різдвяний піст, тому не можна вживати продукти рослинного походження. На Введення дозволяється риба, рослинна олія і кагор.
У це свято не можна займатися фізичною працею, рукоділлям, а також сваритися, заздрити, лихословити, пиячити. На Введення не одружуються і не вінчаються, як і у весь період посту. Дітей хрестити в цей час можна.
Наші предки вірили, що по погоді на Третю Пречисту можна передбачити, яким буде наступний рік. Вважалося, що сніг, який випав в цей день, може пролежати до весни, і тоді рік буде врожайним. Якщо ж на Введення похмура і тепла погода, то урожай в новому році буде мізерним.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.