24.01.2021, 22:43

Безпека передусім: на які пропущені дзвінки в жодному разі не можна передзвонювати

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
звонок с неизвестного номера

Все нові й нові сфери нашого життя "проникають" в телефон. Тепер в нас у смартфоні друзі, розваги, гроші і навіть в деякій мірі держава, як стверджують в уряді. Тим важливіше знати правила безпеки при користуванні засобами зв'язку, щоб не втратити гроші і важливі дані.

У статті на сайті ]]>GSMinfo ]]>розповідається про номери, на які небезпечно передзвонювати, передає Час Пік.

Найчастіше можна виявити на екрані свого телефону пропущений дзвінок з мобільного номера. Корисно знати коди основних українських мобільних операторів:

  • Київстар: +38 039..., +38 067..., +38 068..., +38 096..., +38 097..., +38 098...
  • Vodafone: +38 050..., +38 066..., +38 095..., +38 099...
  • lifecell: +38 063..., +38 093...

Підозрілий незнайомий номер можна вбити в пошуковик: існує кілька сайтів з відгуками про телефонні номери, які можуть телефонувати українцям. Якщо номер належить шахраям, рекламщикам, якійсь фірмі, то люди про це напишуть.

Якщо номер не "гуглиться" або цифри здаються знайомими, можна відправити на номер СМС з питанням про мету дзвінка. Якщо це справжня людина, вона вам відповість. Якщо робот - ви нічого не втратите.

Експерти не радять передзвонювати на пропущені з міських номерів. Найчастіше українцям дзвонять з київських +38 (044) або дніпровських +38 (056) номерів, і, як правило, це виявляються шахраї або рекламщики.

Ні в якому разі не можна передзвонювати на дзвінки з коротких номерів: при такому дзвінку з вашого рахунку може пропасти пристойна сума грошей, або в телефоні з'являться небажані підписки.

Не можна передзвонювати також на дзвінки з-за кордону: вони відрізняються тим, що код у оператора не український (+38), а інший. Особливо не слід передзвонювати на номери з кодом +49 - з них часто дзвонять рекламщики. На іноземні номери не варто навіть писати СМС, оскільки це може обійтися дуже дорого.

Якщо вам часто надзвонюють з прихованого номера, експерти радять подивитися деталізацію дзвінків на сайті вашого оператора - ця послуга безкоштовна.

Якщо ви все ж підняли трубку, і людина, яка додзвонилася, представилася співробітником банку або будь-якої іншої організації, потрібно дізнатися, який банк, покласти трубку, знайти справжній номер банку на сайті або своїй банківській картці та зателефонувати туди самостійно. Ні в якому разі не можна називати невідомій людині на іншому кінці дроту свої особисті або банківські дані.

Це цікаво: Не викидайте старі смартфони: розроблена програма, яка дозволить застосовувати їх по-новому

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss