Тетянин день: традиції свята і головні прикмети
25 січня в Україні відзначається Тетянин день - християнське свято, назване на честь святої мучениці Тетяни, яка жила в Римі.
Всі жінки, що носять це ім'я (давнє ім'я "Татіана" в перекладі з грецького означає "улаштовителька"), відзначають свої іменини саме в цей день, передає Час Пік.
У Тетянин день не прийнято відмовлятися від роботи і сваритися, особливо в сімейному колі. У цей день варто бажати всім добра і злагоди. Також варто утримуватися від алкоголю.
Раніше в селах в цей день дівчата ворожили і пекли коржі у вигляді сонця, які не можна було різати - тільки розламувати руками. Кожен член сім'ї отримував свій шматочок "сонця". Люди вірили, що він подарує силу, здоров'я і тепло.
Також в цей день не можна відмовляти в допомозі тим, кому вона потрібна, інакше людина, яка проігнорувала проблему іншого, може сам потрапити в біду.
25 січня в Україні також неофіційно відзначається День студента. Справа в тому, що 25 січня (12 січня за старим стилем) 1755 року, в день поминання Святої Татіани, імператриця Єлизавета Петрівна схвалила прохання свого фаворита Івана Шувалова і підписала указ про відкриття першого університету.
Прикмети Тетяниного дня:
- Сонце тепло гріє - варто чекати раннього прильоту птахів;
- Якщо в цей день морозно і ясно - бути гарному врожаю;
- Тепло і заметіль - врожаю не буде;
- Якщо йде сніг - бути влітку частому дощу;
- Теплий дощ пішов - до ранньої весни;
- Скільки на небосхилі яскравих зірок - стільки буде теплих днів у лютому;
- Весна буде ранньою, якщо сьогодні почули каркання ворон;
- Лелека зустрів - буде щасливий день.
Читайте також: Тетянин день: історія свята і що обов'язково має бути на столі в цей день
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.