31.01.2021, 17:16

На коронавірус вже міг перехворіти майже кожний другий українець: як проявляється легка форма

Марина Началова | Всі новини автора
коронавирус

Лікарі та чиновники солідарні в тому, що фактична кількість тих, хто заразився COVID-19 більша, ніж повідомляється в офіційній статистиці.

Завідуюча кафедрою епідеміології Львівського національного медуніверситету Наталя Виноград в студії програми "Свобода слова Савіка Шустера" зазначила, що коронавірус вже рік циркулює в нашій країні і на планеті в цілому, тому відсоток людей, які вже мають антитіла до COVID-19, може бути значним.

"У нас - значна частина населення. Ми проводили дослідження, у нас вийшло 43% населення", - заявила вона.

За словами Виноград, в дослідженні брало участь близько 700 осіб, і кожен другий з них має антитіла до COVID-19.

"Коли ми їх запитали, яка була маніфестація клінічна, тобто як вони хворіли, більшість з них сказали, що взагалі не хворіли. Це була весна і літо. Сьогодні вже не та ситуація - сьогодні вірус, який зайшов у популяцію homo sapience, на всю планету - йому потрібно вижити. Багато і в інших країнах є імунних людей. І щоб себе залишити як біологічний вид, вірус повинен міняти свої властивості", - заявила Виноград.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов підтвердив, що в статистику не потрапляють ті, хто хворіє вдома і не звертається до лікаря.

"У деяких соціологічних дослідженнях цей відсоток [тих, хто перехворів] до 17-18%", - сказав Степанов.

У той же час опитування, яке проводила програма, показав, що 21,4% українців заявили, що перехворіли на  коронавірус.

Головний лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький розповів ТСН, що легка форма COVID-19 виглядає, як ГРВІ. Зазвичай це слабкість і невисока температура або температура, яка зникає через 2-3 дні без застосування ліків.

Характерним симптомом COVID-19 є втрата нюху, яка може виникати і в легкій формі. Жиравецький також зазначив, що якщо сатурація (насичення крові киснем) не падає нижче 94, то мова йде про легку форму захворювання. За словами лікаря, легкою формою коронавіруса хворіють в основному молоді люди.

При цьому Жиравецький заявив, що зовсім безсимптомної форми коронавірусної хвороби майже не буває - найчастіше якісь симптоми все ж з'являються. Щоб дізнатися, перенесла людина звичайну ГРВІ або COVID-19, потрібно зробити тест на антитіла.

Читайте ще: "Нижче цієї ціни - вже не сир": експерт повідомила, як відрізнити справжній сир від підробки

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк