06.02.2021, 18:38

Є в будь-якому колективі: 10 типів співробітників, які перетворюють роботу на пекло (фото)

раота

У будь-якому колективі є ряд персонажів, які здатні перетворити роботу в справжнє пекло. Хтось прагне скинути свої справи на іншого, хтось постійно скаржиться та псує трудову атмосферу, а хтось і зовсім норовить показати свою дотепність там, де не варто.

Час Пік розповість про основні типи співробітників будь-якого колективу, в яких ви обов'язково впізнаєте своїх колег. А якщо не лукавити - навіть себе, можливо.

Кожній людині притаманний особливий темперамент. Оскільки в сучасному світі більшу частину часу людина проводить саме на роботі, цей темперамент дає про веб знати в середовищі колег. Так хто ж в колективі найбільше дратує?

1. Розумник, який знає все на світі

Якщо у вашому трудовому колективі немає людини, яка вважає себе "пупом землі" - дуже пощастило. Як правило, це співробітник-"старожил", який знає все про те, як організований робочий процес. Тому він любить давати поради, командувати не гірше начальства і володіє неймовірною зарозумілістю.

рр

2. Любитель халяви

У когось день народження і колектив збирає гроші на подарунок? У цій ситуації любитель халяви просто випаровується і всіляко примудряється відкрутитися від здачі грошей. Але як тільки настає час свята - він тут як тут: спритно біжить пригощатися смаколиками і напоями з видом, як ніби сам все купив.

рррр

3. Людина-дармоїд: втілення ліні

Поки весь колектив старанно трудиться, цей персонаж всіляко ухиляється від роботи. Під час зборів і важливих заходів ніби спить: 0 ідей, 0 активності. Але як тільки настає час йти додому, вогонь в очах загоряється, підключаються невидимі ресурси і ледь встиг закінчиться робочий день - його і слід прохолов. Чому такого співробітника ніхто не звільнив - загадка для всього колективу.

п

4. Боягузливий бунтар

Навіть якщо людині 40 років, вона може себе вести як підліток, що страждає юнацьким максималізмом. У колективі співробітник-бунтар швидко освоюється і знаходить прихильників. Проти чого він виступає? Проти всього на світі: поганого керівництва, огидних умов праці, низької зарплати, відсутності кар'єрного зростання. Природно, це знаходить відгук в умах колег. Однак робочу атмосферу така поведінка псує кардинально. Варто відзначити, подібні "революціонери" рідко сперечаються безпосередньо з начальством або дійсно борються за підвищення зарплати.

бунтарь

5. Бідна овечка, або Людина-страждання

Не встиг початися робочий день, як подібний "кадр" вже чимось засмучений. І все погано. Зовсім все і по всіх фронтах: в особистому житті, в колективі. Не варто зв'язуватися з таким колегою і псувати собі день.

с

6. Довгий язик

Абсолютно в будь-якому колективі є ті, хто за спиною когось обговорюють. У школі, в університеті, на роботі. Така вже природа людини. Співробітник-пліткар завжди знає все про всіх, а якщо не знає напевно - додумує таке, від чого дійсно соромно.

сс

7. Отруйний маніпулятор

Колега-маніпулятор - справжня біда колективу. Він не особливо бажає працювати або в чомусь розбиратися, тому постійно намагається звалити свою роботу на інших. У хід може вступати навіть дитячий аргумент: "Тобі що, важко?". Не можна на це реагувати. Інакше потім дуже тяжко буде вибратися з-під влади маніпулятора.

я

8. А навіщо церемонитися?

Хороші манери - не про такого співробітника. Він не стане стукати в двері, не стане питати дозволу. Просто підійде і візьме, що йому потрібно, або просто приземлитися на стілець поруч з вами і стане слухати телефонну розмову. Йому зовсім наплювати, чим ви зайняті, адже все "по-свійськи".

ссссс

9. Веселий балабол

Жарти та нескінченні розповіді такого співробітника припадуть до душі всьому колективу. Але якщо придивитися, то практично весь робочий час він витрачає саме на безглузді розмови. Якщо ваш колега нескінченно "труїть" анекдоти, будучи завсідником курилки, або бігає на нескінченні чаювання - не варто мати з ним справ. У підсумку ви теж нічого не встигнете.

иии

10. Співробітник-НС: нескінченні лиха

У такого співробітника завжди щось відбувається. То вдома біда, то зі здоров'ям проблеми, то домашню тварину терміново рятувати потрібно. Завжди є маса захоплюючих і "правдоподібних" історій, використовуючи які він відпрошується раніше додому, йде на годинку з роботи з проханням підмінити і так далі. Загалом, іншим доводиться виконувати його роботу на регулярній основі.

ттт

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк