03.03.2021, 22:12

У надрах Землі виявили ще один шар

Гера Кисмет | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
земля

Співробітники Австралійського національного університету (ANU) виявили в надрах Землі новий шар, про який раніше нічого не було відомо.

Цей шар дуже важко спостерігати, але його властивості можуть багато чого пояснити в історії планети, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

Прийнято вважати, що Земля має чотири основних шари: кора, мантія, зовнішнє ядро та внутрішнє ядро. Однак насправді її будова може бути набагато складнішою.

Гіпотезу про те, що в надрах Землі розташовується ще один шар, висунули ще десятиліття тому. Але зібрати достатньо доказів дослідники тоді не змогли.

Автори ж нової наукової роботи проаналізували тисячі моделей земного ядра, використовуючи розумний алгоритм пошуку. Отримані дані дозволили з великою ймовірністю припустити існування ще однієї "складової частини".

На підставі цього вже вдалося з'ясувати, що планета пережила не один льодовиковий період, а два. Хоча багато деталей все ще залишаються невідомими.

Як повідомлялося раніше, дослідники висунули нову гіпотезу загибелі неандертальців, а також попередили, що подібне може очікувати і сучасну людину.

Читайте також: Вчені з'ясували, в яку пору року жінки стають найбільш злими

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss