01.05.2021, 18:32

Хто такий маніпулятор: 7 ознак того, що ви зв'язалися не з тією людиною

Гера Кисмет | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
манипулятор

У житті практично кожної людини були випадки, коли вона вплутувалася в комунікацію або відносини, в яких відчувала себе вкрай некомфортно і фактично втрачала саму себе, потрапляючи в полон хитрих (та не дуже) маніпуляцій. Маніпулятор руйнував впевненість та викачував всі сили, проте позбутися його присутності було вкрай складно.

Час Пік розповість про те, як не стати жертвою маніпуляцій і своєчасно зрозуміти, що вам намагаються "сісти на голову".

Маніпулятор - той, хто під різними приводами намагається змусити діяти так, як вигідно йому. Інші люди, їх бажання та інтереси для нього - порожнє місце. Природно, від такої людини краще бігти відразу і подалі. На щастя, "розкусити" маніпулятора можна.

1. Маніпулятор завжди хоче уваги

Людині, як соціальній істоті, властиво прагнути до спілкування та шукати тих, хто зможе приділяти їй час. Однак маніпулятори завжди "перегинають палицю". Їм не важливо, зайняті ви чи ні, цікаво вам чи ні. Якщо ж таким людям рішуче відмовити - вони будуть ображатися та робити вас винуватими.

2. Маніпулятор знецінює все те, що йому не подобається

У різних людей різні інтереси та смаки. Нормальна людина це розуміє і здатна оцінити зацікавленість іншої людини тим, що навіть сама не робила б. А ось з маніпуляторами все навпаки. Замість того, щоб підтримати інтерес іншої людини, він його просто знецінює: те, що не подобається йому - не повинно подобатися і вам. Якщо ви будете наполягати на цінності своїх смаків - готуйтеся до того, що маніпулятор їх визнає абсолютно божевільними та змусить соромитися.

3. Маніпулятору постійно погано

У всіх можуть бути проблеми і кожен може виговоритися про наболіле. Але якщо потік скарг не припиняється, а прагнень вирішити проблему немає - перед вами маніпулятор. Не варто перейматися жалістю і йти у нього на поводу.

4. Маніпулятора "ніхто не розуміє"

Маніпулятори часто виставляють себе "невизнаними геніями", яких оточують дурні та невдахи, чиї інтереси - повна нісенітниця. При цьому, як і у випадку зі скаргами, ця категорія людей не прагне змінити оточення або знайти тих, хто буде їх розуміти. Власне, маніпуляторам це і не потрібно.

5. Маніпулятор-майстер "подвійних послань"

Іноді маніпулятора дійсно важко зрозуміти через те, що одну і ту ж фразу він може вимовляти різним тоном. Так, схвалення починає звучати як заборона, і як би ви не вчинили у відповідь на ці слова - ви завжди чините неправильно. "Подвійні послання" дозволяють маніпулятору інтерпретувати сказане в залежності від того, як йому буде вигідно.

6. Маніпулятор "прив'язує" до себе, змушуючи відчувати провину

Помилку може зробити кожна людина, але не маніпулятор: він бездоганний. У спілкуванні, у відносинах він завжди прагне натиснути на це не дуже приємне почуття, змусити вибачатися. І як тільки ви відчуєте себе винуватим - позбутися компанії маніпулятора стане дуже важко.

7. Маніпулятор вважає, що йому всі винні

Жаліслива розповідь маніпулятора про те, як його позбавили радощів дитинства, як усталений лад не дозволяє зайняти свою нішу, як хтось необгрунтовано живе краще, - перша ознака того, що пора йти. Позиція жертви - це всього лише зручний виверт для того, щоб нічого не робити і постійно "виїжджати" на інших. Не варто рятувати таку людину, інакше ви ризикуєте потрапити в справжній полон чужих образ та зовсім закинете себе.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss