Убивча спека і катастрофічні зливи: експерт NASA пояснив, чому жити на Землі стає все важче
Останнім часом на нашій планеті позначилася тенденція більш екстремальних погодних явищ: сильні зливи, що призводять до повеней, змінюються хвилями пекельної спеки.
У нещодавній доповіді ООН йдеться, що більш складні погодні умови створює сама людина, спалюючи викопне паливо і викидаючи в атмосферу парникові гази, що нагрівають планету.
Один з авторів доповіді, вчений-фізик з Інституту космічних досліджень імені Годдарда NASA Алекс Руан пояснив в інтерв'ю виданню The Verge, чому вчені стали набагато частіше бачити людський слід у кожній погодній катастрофі.
У звіті ООН багато змін екстремальних погодних умов зв'язуються з більш інтенсивним кругообігом води. Як пояснює Руан, повітря швидше витягає вологу з океанів і суші, повітряні потоки переміщають більше вологи з місця на місце по планеті, і коли йде дощ, він може бути більш інтенсивним.
Принциповий фактор полягає в збільшенні кількості енергії в атмосфері через діяльність людини. Додатковим фактором виступає спека. З підвищенням температури загальна кількість вологи, яку намагається утримувати повітря, збільшується. Це означає, що під час шторму в повітрі з'являється більше вологи, щоб викликати сильну зливу. Це також означає, що коли повітря рухається над регіоном, воно може швидше всмоктати більше вологи із землі. Таким чином, одне й те саме явище призводить як до більш інтенсивних дощів і повеней, так і до більш суворої посухи. Такі різкі перепади називають "хлистовою погодою".
"Загальна картина, як ми її бачимо, полягає в тому, що зміна клімату впливає на всі регіони на Землі, при цьому вже спостерігаються різні типи кліматичних змін. І в міру подальшої зміни клімату ці зрушення стають все більш вираженими і поширеними", - заявив Руан.
Дивіться ще: Камінь для моторошних фотографій над прірвою: чому майже ніхто не боїться на ньому позувати
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |