10.09.2021, 18:56

Шнобелівська премія 2021: які дослідження удостоїлися головної антинаукової нагороди

шнобелевская премия 2021

У Гарвардському університеті визначили лауреатів щорічної антинаукової Шнобелівської премії. Через пандемію COVID-19 захід пройшов в онлайн-форматі.

Переможці були нагороджені паперовою шестерінкою, яку вони самі повинні були зібрати з роздруківки, а також банкнотами в 10 трильйонів зімбабвійських доларів, які вже давно вийшли з обігу, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

Які відкриття були удостоєні премії?

В галузі хімії премію отримали вчені, які проводили хімічний аналіз повітря в кінотеатрах. Мета дослідження - виявити зв'язок насильства у фільмах із запахом, який залишили глядачі.

У галузі екології премія була вручена за використання генетичного аналізу для виявлення різних видів бактерій, які мешкають у викинутій жувальній гумці, що прилипла до тротуарів.

Премія миру дісталася дослідникам, які перевіряли гіпотезу, згідно з якою люди стали носити бороди, щоб пом'якшити удари по обличчю.

В області фізики виділилися вчені, які провели експеримент з метою з'ясувати, чому пішоходи не стикаються постійно один з одним. Разом з тим, премію з кінетики отримали вчені, які з'ясовували, чому пішоходи все ж стикаються.

У галузі економіки премія була присуджена за дослідження зв'язку між корупцією та ступенем ожиріння політиків.

Ентомологи отримали приз за вивчення нових методів боротьби з тарганами на підводних човнах.

У галузі медицини Шнобелівську премію присудили за відкриття, що оргазм ефективний для поліпшення носового дихання, як і медичні препарати.

В області транспортування премія дісталася авторам експерименту, які довели, що носорогів безпечніше перевозити догори ногами.

Читайте також: Європу чекає нова катастрофа: які країни і від чого постраждають сильніше

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк