18.09.2021, 11:52

Різдво Пресвятої Богородиці: що обов'язково потрібно зробити жінкам на Другу Пречисту

Леся Матвеева | Всі новини автора
Рождество Пресвятой Богородицы

Різдво Пресвятої Богородиці - велике християнське свято, яке входить до числа дванадцяти найважливіших після Великодня свят. У народі цей день також називають другою Пречистою. Свято присвячене народженню Діви Марії й вважається здавна традиційно жіночим святом.

Дата святкування Різдва Пресвятої Богородиці в календарях незмінна. Щороку свято припадає на 21 вересня. Це свято вважається жіночим, коли жінку слід почитати як продовжувачку роду та берегиню сімейного вогнища, повідомляє Час Пік.

Християни йдуть до церкви, де відбувається урочисте богослужіння. Молитви віруючих в цей день звернені до Богородиці, у якої просять захисту та благословення.

Вважається, що молитви до пресвятої Богородиці в цей день особливо сильні.

Рождество Пресвятой Богородицы

Друга Пречиста - свято представниць прекрасної статі. Жінки, які не мають дітей, готують святковий обід і запрошують за стіл бідних, щоб ті молилися Богородиці за їх потомство.

Цей день особливо хороший для молитов про жіноче щастя. У народі вважали, що пара, яка хоче народити дитину, повинна щиро помолитися Богородиці, і незабаром вона обов'язково пошле довгоочікуваного малюка.

Жінкам в цей день потрібно замовити службу в церкві. Кажуть, що молитви до пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров'я та щастя дітей, яких вони чекають, в цей день мають особливу силу.

Дівчатам в цей день потрібно молитися про вдале заміжжя з запаленою свічок перед іконою Божої Матері.

З давніх-давен в цей день жінки рано вранці йшли до водойми. Вважалося, що якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса збережеться до самої старості.

З цієї дати вже можна і сватів до панночок направляти. Як свідчить жартівливе прислів'я: "Прийшла Пречиста – принесла сватів нечиста".

Рождество Пресвятой Богородицы

Народні прикмети

Яке Різдво Пресвятої Богородиці - така і осінь.

З'явилася Веселка на небі - осінь буде теплою.

Гарна погода - бабине літо буде прохолодним.

Дощ обіцяє дощову погоду на найближчі 40 днів.

Багато павутини - зима буде морозною та малосніжною.

Народные приметы

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк