21.09.2021, 16:40

Скидання штаму "Дельта" з літаків і зміна генетичного коду вакциною: МОЗ спростовує міфи про коронавірус

Марина Началова | Всі новини автора

Міністерство охорони здоров'я спільно з освітньою платформою Stopfake розпочинає інформаційний проєкт «Чистий мозок», у якому  буде знайомити українців з найпопулярнішими фейками на тему здоров'я та медицини.

МОЗ представив топ найпоширеніших медичних міфів останніх тижнів, передає Час Пік.

Міф №1: У МОЗ назвали міста, де студенти і школярі перейдуть на дистанційне навчання

Факт: Списку міст, у яких навчальні заклади перейдуть на дистанційне навчання, не існує! Згідно з постановою Уряду в Україні діє «адаптивний карантин». Залежно від епідемічної ситуації, в регіоні, районі або місті обласного значення може бути встановлено рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» і «червоний».

У Міністерство освіти і науки України  також спростували неправдиву інформацію про те, що дистанційне навчання буде запроваджено на всій території України.

В разі встановлення «жовтого» або «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки очне навчання триватиме в тих навчальних закладах, де понад 80% співробітників у колективі вакциновані.

При впровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки забороняється робота всіх навчальних закладів.

Міф №2: В Україні епідемія інсультів через захисні маски і вакцинацію від COVID-19

Факт: Цю конспірологічну теорію про COVID-19 запустив відомий український антивакцинатор Остап Стахів. Він запевняє, що «справжня» причина інсультів серед українців – це «вигадана пандемія» і те, що «люди вже півтора року живуть у стресі, носять намордники і коляться».

COVID-19 дійсно підвищує ризик розвитку інсульту, проте не через «носіння масок», як запевняють антивакцинатори, а через інфікування організму збудником SARS-CoV-2.

Дослідження показали, що у людей із SARS-CoV-2 розвивається аномальне згортання крові як запальна реакція на вірус. Це збільшує ризик утворення тромбів. Якщо згусток крові блокує артерію, що веде до мозку, це й викликає інсульт.

Міф №3: Часникова вода є природною вакциною від коронавірусу

Факт: Часникова вода не є природною вакциною проти коронавірусу. За даними ВООЗ, немає ніяких доказів того, що вживання часнику в будь-якому вигляді захищає від SARS-CoV-2. Здатність цього продукту запобігати застудним захворюванням і лікувати їх також не доведено.

Міф №4: Наслідки мРНК-вакцинації буде неможливо вилікувати – вона змінює генетичний код людини

Факт: У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що наслідки мРНК-вакцинації буде неможливо вилікувати, оскільки така вакцина нібито модифікує гени людини. У публікаціях схожого змісту цитують німецького лікарку-натуропатку Анетте Лілінгер.

Однак цей тип вакцини містить тільки мРНК, необхідну для створення певного білка, ідентичного білку вірусу, і не зачіпає при цьому гени людини.

Міф №5: В Україні з літаків скидають штам «Дельта»

Факт: У соціальних мережах поширюється дезінформація про те, що в Україні нібито почали скидати з літаків на міста штами COVID-19. Повідомляється також, що інверсійний слід від літаків – це «хімтраса», а доказом служить той «факт», що слід від звичайного повітряного судна нібито «має зникнути через 15-30 секунд». Більш того, у конспіративних постах і відео прихильники антивакцинації повідомляють, що літаками «завозять нову партію коронавірусу» в Україну і готують «парад хвороб» для населення. Ніякого «завезення штамів COVID-19» не існує. Те, що антивакцинатори називають «розкиданням із літаків нової партії коронавірусу», – не більше ніж щорічна кампанія з вакцинації диких тварин від сказу.

Нагадаємо, в Україні ввели "жовту" зону карантину: що це означає.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: