Незворотні зміни: в найстарішому льоді Арктики утворилася гігантська ополонка
У північному регіоні острова Елсмір дослідники з Університету Манітоби (Канада) зафіксували утворення гігантської тріщини в одному з найстаріших арктичних льодів.
Розмір тріщини перевищує 3000 квадратних метрів, що можна порівняти з площею Люксембургу, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.
Перша ополонка була виявлена на півночі від Гренландії ще в травні 2020 року. Тоді вона відкрилася на два тижні під дією сильного вітру.
Провівши аналіз атмосферних даних та знімків морського льоду, експерти встановили, що лід в цьому місці утворював ополонки двічі - в 1988 і в 2004 роках. Однак тоді ніхто не звернув увагу на це дивне явище. Справа в тому, що лід тут товстий і рухається повільно.
Останні спостереження показали, що остання крижана територія на планеті не так стійка до змін клімату, як вважалося раніше. З кожним роком лід стає все тонше, а тріщини можуть виникати все частіше.
Прогноз заснований на даних спостережень свідчить про те, що в перспективі льодовий щит зруйнується, а Арктика назавжди та безповоротно зміниться.
Читайте також:
Названо території, які незабаром поглине океан: подія торкнеться понад 1,5 млрд людей
Астрономи зафіксували незвичайну серію сигналів з далекого космосу
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |