20.10.2021, 18:39

МКС в небі можна побачити неозброєним оком: як дізнатися, де вона пролітає зараз

Марина Началова | Всі новини автора

Міжнародна космічна станція - найбільший рукотворний об'єкт, який знаходиться в космосі. Її легко можна побачити в небі без додаткової оптики.

Звичайно, роздивитися в деталях МКС неозброєним оком неможливо. Спостерігач із Землі бачить станцію як яскраву точку, яка швидко рухається по небу, повідомляє Час Пік.

МКС рухається зі швидкістю 28 000 км/год на висоті 400 кілометрів. За добу вона 16 разів облітає навколо Землі, і її траєкторія передбачувана. Існують сайти, на яких можна подивитися, де МКС зараз і розрахувати, коли вона буде пролітати над вашою місцевістю.

Наприклад, портал NASA ]]>spotthestation.nasa.gov]]>, де можна побачити графік прольоту МКС над будь-яким районом, вибравши на карті найближче велике місто. Ресурс ]]>mks.space]]> містить не тільки карту, на якій показана траєкторія МКС в реальному часі, а й трансляцію з камери, встановленої на станції.

Краще за все шукати МКС на небі відразу після заходу сонця або незадовго до світанку - коли Сонце знаходиться не надто далеко за обрієм і підсвічує станцію, завдяки чому її добре видно, як яскраву зірку. Звичайно, в цей час на небі не повинно бути хмар.

Як зрозуміти, що ви бачите саме МКС, а не зірку, планету або супутник? Міжнародна космічна станція пролітає завжди із заходу на схід і рухається дуже швидко - буквально за пару хвилин вона подолає усю видиму вам ділянку небозводу.

Читайте ще: Як правильно зберігати часник у квартирі, щоб він не псувався всю зиму

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: