Як знищити коронавірус COVID-19: вчені знайшли простий дієвий спосіб
Американські вчені заявили про чергову перемогу в боротьбі з пандемією COVID-19. Було зроблено відкриття, яке допоможе знищити інфекцію.
Вчені з США з'ясували, що хвиля синього світла певної довжини вбиває COVID-19. Результати досліджень було оприлюднено в журналі Nature, передає Час Пік.
Дослідники декількох інститутів США та інженери медичної компанії EmitBio вирішили дізнатися, який вплив надає синє світло з довжинами хвиль, близькими до кордону ультрафіолету на COVID-19. Було проведено двоетапний експеримент зі світлодіодними світильниками з довжинами хвиль 385, 405 та 425 нанометрів.
На першому етапі вчені перевіряли, чи може випромінювання з трьома довжинами хвиль бути шкідливим для людини. Виявилося, що хвилі довжиною 385 та 405 нанометрів пригнічують життєздатність клітин - перші на 50%, а другі на 25%. 425-нанометрове світло, навпаки, виявилося безпечним.
На другому етапі дослідники обробляли світлом клітини Vero E6, заражені трьома типами вірусів: коронавірусом SARS-CoV-2, вірусом SARS-CoV-1 ("атипова пневмонія") та вірусом MERS (близькосхідний респіраторний синдром).
В результаті опромінення здатність вірусів до поширення знизилася. Щоб зупинити поширення коронавірусу на 99%, було досить слабкої потужності впливу. П'яти хвилин випромінювання вистачило на 24 години. При цьому світло не пошкодило донорські клітини.
Вчені передали результати досліджень для перевірки двом незалежним лабораторіям, які підтвердили отримані дані. У підсумку дослідники прийшли до висновку, що синє світло довжиною 425 нанометрів здатне зупиняти поширення коронавірусу та не завдавати шкоди організму людини. У більш високих дозах воно також ефективне у боротьбі з іншими типами вірусу SARS-CoV.
Це відкриття дозволить проводити безперервну дезінфекцію приміщень, предметів та навіть слизових людини. На думку вчених, нова розробка допоможе у боротьбі з пандемією коронавірусу в країнах та регіонах, де не вистачає вакцин.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |