Як продовжити життя живої новорічної ялинки: секрети, корисні поради та лайфхаки
У кожному будинку під Новий рік або Різдво прийнято ставити ялинку. Сьогодні вже ніхто не може собі уявити зимові свята без вбраної ароматної зеленої красуні, яка створює справжню атмосферу Нового року. Щоб лісова красуня простояла якомога довше, слід знати про деякі секрети збереження ялин.
Свіжозрубане дерево виглядає красиво й дуже привабливо. Але у приміщенні з сухим та теплим повітрям через кілька днів новорічна ялинка починає в'янути - голки блякнуть та починають обсипатися. Час Пік зібрав кілька порад, якими способами можна продовжити життя лісової красуні.
Переваги натуральної ялинки
Живі ялина та сосна володіють декількома плюсами, якими не може похвалитися штучне дерево. До переваг натуральної новорічної красуні відноситься:
- Ялиновий аромат. Запах ялинової хвої - своєрідний антидепресант, який подобається абсолютній більшості людей.
- Корисна дія ялинового запаху. Лікарі та вчені довели, що аромат хвої має бактерицидні властивості. Крім того, запах хвої усуває головні болі, допомагає хворим на ГРВІ легше дихати, заспокоює сон та нормалізує роботу нервової системи.
- Вторинне використання ялинової хвої. З голок хвойної рослини можна приготувати натуральний шампунь, маску для обличчя або ефективний компрес від застуди та грипу.
- Відчуття свята. Якою б ошатною та стильною не була штучна ялинка, справжню атмосферу Нового року, відчуття свята та казки у будинок принесе тільки живе дерево.
Як продовжити життя новорічній ялинці
Якщо ялинку зберігали на балконі, то відразу вносити її до кімнати не можна: через різкий перепад температур хвоя може швидко обсипатися. Коли занесли до будинку, відразу не розгортайте, а поступово зігрійте до кімнатної температури.
Ялинку потрібно ставити подалі від опалювальних приладів.
Коли дерево зігріється, потрібно очистити знизу стовбур від кори приблизно на 10 см: так ялинці буде легше вбирати воду. Потім потрібно обдати ялину струменем теплої води.
Найпростіший та найменш ефективний спосіб продовжити життя новорічної красуні - закріпити ялину в хрестовині або на підставці. Однак в цьому випадку ялинка проживе недовго.
Також зрубане дерево можна поставити в ємність з водою. Під час установки вода повинна бути гарячою!
Найкращий спосіб зберегти свіжість ялини - встановити її в відро з чистим вологим піском. У мокрий пісок ялинку краще ставити таким чином, щоб він покривав нижню частину стовбура не менше ніж на 20 см. I не забувайте щодня поливати деревце!
Бажано кожен день обприскувати водою ялинові гілочки з пульверизатора. Але не забувайте перед цим обов'язково вимикати гірлянду з розетки!
Установка ялинки у воду
Ялинку можна встановити в ємність зі звичайною водою, додавши в неї одну із сумішей:
- половина чайної ложки лимонної кислоти, чайна ложка желатину та половина ложки товченої крейди.
- таблетка аспірину (ацетилсаліцилова кислота), щіпка солі та ложка цукру. Аспірин не дає розвиватися бактеріям, а сіль та цукор забезпечують харчування ялинки. В цьому випадку ялинка зможе простояти близько місяця, якщо стежити за тим, щоб відро завжди було наповнене водою.
- літр гарячої води та оцтова кислота (1 ст. ложка). Окріп відкриє пори деревини, а оцет захистить від шкідників, що живуть під корою.
Установка ялинки в пісок
Ялинку можна встановити у відро з піском та вилити в нього один з розчинів:
- 40 грамів солодкого сиропу, чайна ложка добрива для грунту, відбілювача для тканин та літр води. Через тиждень розчин потрібно залити повторно.
- 1 літр води та ложка гліцерину або желатину. Пісок необхідно зволожувати водою кожні два дні, при цьому гліцерин або желатин додавати у воду не треба.
- 1 літр води, таблетка аспірину та 4 чайні ложки цукру. При висиханні піску необхідно його зволожити та стежити за тим, щоб пісок був вологим, так як ялинка поглинає багато води.
Ще один спосіб продовжити життя ялинці - поставити її у відро з вологим піском, який регулярно поливають водою з декількома кристаликами перманганату калію (марганцевокислий калій). В цьому випадку ялинка зберігається досить довго й навіть може пустити коріння, тому що KMnO4 має бактерицидні властивості та одночасно є мікродобривом.
Також можна довше зберегти життя ялинці, додаючи у відро з водою або піском порції готових добрив для хвойних або кімнатних рослин відповідно до доданої до них інструкцією.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |