20.05.2023, 11:36

Землю накриє найпотужніша магнітна буря цього року: як пережити космічний "шторм"

Виктор Белый | Всі новини автора

Сьогодні на Землі очікується потужна магнітна буря. Вона може стати досить сильною та триватиме ще кілька днів – до 25 травня.

Буря викликана серйозним спалахом на Сонці, зафіксованим кілька днів тому. Про це пише Space, передає Час Пік.

Згідно з прогнозом вчених, ця сонячна пляма вже в суботу, 20 травня, внаслідок обертання Сонця буде звернена у бік нашої планети. Її пік припаде на період з 6:00 до 9:00 ранку. Черговий спалах, який може супроводжуватися корональним викидом маси, призведе до появи одного з найпотужніших геомагнітних бур.

Спочатку викид енергії може досягти Землі вже того ж дня, а потім уже в понеділок, потоки плазми можуть врізатися в Землю, що й спричинить геомагнітну бурю.

Це виверження може бути одним із найсильніших, можливих на Сонці, тобто саме класу Х. Коли відбуваються такі виверження, то Землі з'являються геомагнітні бурі рівня G3, G4 і навіть G5. Ці бурі можуть призвести до масштабних відключень радіозв'язку та значних збоїв у роботі енергосистем на планеті.

Як пережити космічний "шторм"
Повідомляється, що магнітна буря такої сили, як сьогодні, може вплинути на здоров'я всіх людей. У групі особливого ризику – літні, метеозалежні та люди із серцево-судинними захворюваннями та порушеннями мозкового кровообігу.

"Тому цього дня слід приділити особливу увагу своєму здоров'ю. По можливості обмежте фізичне навантаження, не порушуйте режим сну. Бажано більше перебувати на свіжому повітрі та вживати достатню кількість рідини", - радять фахівці.

Також слід зазначити, що магнітна буря такого рівня може бути причиною відключення радіозв'язку та збоїв у роботі енергосистем.

Нагадаємо, що в неділю, 21 травня, українці зможуть спостерігати незвичайне космічне явище, яке відбувається раз на десятиліття – близько 23 години за київським часом на Місяці буде видно тонкий півмісяць.

Пропонуємо до перегляду:

Дивіться першу серію нового анімаційного серіалу "Хробаки", створеного лисичанською студією "Час Пікчерз продакшн". Невеличкі сатиричні історії веселих хробачків з інтригуючим сюжетом іноді дійсно нагадують реалії сьогодення, але запевняємо вас – це все вигадка автора;), інтерв'ю з яким можна почитати тут.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк