День батька в Україні: історія та традиції святкування
16 червня, у неділю, Україна відзначає важливе свято — День батька. Сьогодні ця дата має особливе значення, адже більшість татусів захищають країну від російських окупантів.
Про цей день розповість Час Пік, з посиланням на ЗМІ.
Україна святкує День батька як офіційне свято, щорічно в третю неділю червня. Указ Президента України № 274/2019, підписаний 18 травня 2019 року, визначає це свято як «з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства та визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей».
Це свято було запроваджено на честь всіх татусів. Однак, в умовах війни в країні, воно набуло особливого значення, оскільки тисячі батьків вирушили на захист Батьківщини від росіян.
Історія свята
День батька виник у США. Перше вшановування батьківського дня відзначили у штаті Вашингтон у 1910 році. Ініціаторкою цього свята стала Сонора Смарт Додд із Спокана. Історія свята коріниться у власному досвіді дорослішання Сонори: після смерті матері вона та її п’ятеро братів та сестер залишилися на вихованні свого батька. Чоловік виявив себе турботливим та люблячим батьком, який надавав дітям всю необхідну підтримку. Таким чином, у майбутньому Сонора вирішила віддячити своєму батькові та всім іншим турботливим батькам Америки, які допомагають у вихованні дітей. Пізніше й інші штати приєдналися до цієї ідеї святкування Дня батька. З 1966 року це свято стало офіційним у США. До 2012 року вже понад 28 країн світу вшановували татусів у третю неділю червня.
Як в Україні відзначають День батька
Для України це свято є практично новим, тому ще не сформувалися особливі традиції. У цей день українці вітають батьків теплими словами за допомогою телефону або при особистій зустрічі.
Важливо вітати всіх чоловіків, які виконують або символізують батьківську роль у нашому житті. Це можуть бути дідусі, дядьки, старші брати або інші близькі люди, які беруть на себе відповідальність і турботу про дітей.
Багато людей у цей день дарують невеличкі подарунки своїм батькам та іншим чоловікам у родині, які внесли вагомий внесок у щасливе дитинство. Також часто організовують сімейні зустрічі або вечері.
Читайте також:
"Чекаю пояснень": В мережі набирає обертів скандал за участі актриси "95 кварталу" та військової
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |