Квадробери наступають: звірячий тренд, що викликає паніку на вулицях
Останнім часом у соціальних мережах почали поширюватися відео, де люди висловлюють свою розгубленість і занепокоєння через новий тренд - субкультуру квадроберів.
Що це за субкультура, хто такі квадробери та на що варто звертати увагу при зустрічі з ними – розбирався Час Пік.
Для багатьох це незвичне явище викликає справжню тривогу, особливо коли квадробери поводяться агресивно. З одного боку, є милі квадробери, як-от "лисичка", яка мирно прогулюється містом, або "черепаха", що викликає посмішки перехожих. Але є й інший бік цього тренду.
Зокрема, резонансною стала новина з Одеси, де підлітки-квадробери, за словами очевидців, напали на літню жінку, яка вигулювала свого собаку. У масках і з хвостами вони спочатку почали лякати пенсіонерку, а потім звернули увагу на її домашнього улюбленця, якого покусали до крові.
Хто такі квадробери, чим вирізняються і що про них кажуть психологи
Психолог Катерина Дишель пояснює , що квадробери - це частина субкультури, яка активно набирає популярність не лише в Україні, а й у всьому світі. Її основа полягає в наслідуванні тварин - як через поведінку, так і через зовнішній вигляд. Цей тренд, відомий як "квадробіка", об'єднує фізичну активність і рольові ігри, що приваблює молодь. Деякі займаються квадробікою як спортивним тренуванням для зміцнення м'язів і розвитку координації, інші сприймають це як спосіб самовираження.
Попри деякі фізичні переваги - квадробіка може зміцнювати м'язи, які рідко використовуються у повсякденному житті, і навіть допомагати у реабілітації дітей з церебральним паралічем - є й серйозні ризики. За словами Дишель, надмірне занурення в цю субкультуру може призводити до проблем соціальної ізоляції, агресивної поведінки та відчуженості. Особливо це стосується підлітків, які можуть таким чином намагатися компенсувати стрес або проблеми в соціалізації.
Психолог закликає батьків уважно стежити за захопленнями своїх дітей. Якщо дитина занадто глибоко поринає у світ квадроберів, варто звернутися до фахівця, щоб виявити причини такої поведінки та уникнути можливих наслідків.
Читайте також: Названо точний час, коли краще лягати спати, щоб добре почуватися
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |