23.04.2017, 18:19

Деснянська прокуратура Києва діє для зневолювання розвитку підприємництва в Україні

Шановні читачі та чиновники при владі, хочемо вам повідати що ми взнали, відвідавши прокуратуру районного масштабу.

До нас звернулися знайомі, щодо невпевненості в діях працівників прокуратури, які направлені на залякування людей та створення штучних перешкод для вільного розвитку підприємців, через відкриття кримінальних проваджень за заповнення декларації. Ми звісно не повірили та вирішили все перевірити самостійно.<

Тобто проста людина заповнивши декларацію, звісно може порушити порядок її складання. За що, напевне, є адміністративна відповідальність. І тут не може мати значення, на яку суму помилилась людина при заповненні декларації, на 10 мільярдів (як пишуть депутати), або на 5 гривень, як це може бути з простою людиною.

Що таке декларація для підприємців:

Податкова деклара́ція — офіційна заява платника податків про отримані ним за певний період прибутки та розповсюджувані на них податкові знижки та пільги. Згідно з чинним Податковим кодексом, податкова декларація визначається як документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених Податковим кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

А нам розказують, що працівники прокуратури порушують справи, керують розслідуваннями, вручають підозри та обвинувачення, і, навіть, відправляють до суду справи по ст. 358 Кримінального кодексу України по особам заповнивших декларації. І впевнені в свої безкарності, обвинувачення навіть підтримується в 2017 році.

Ми вирішили відвідати прокуратуру та отримати усну консультацію по цим питанням.

І далі - ШОК

Дійсно за цією прокуратурою закріпленні не одне, а декілька кримінальних справ, відкритих за статтею 358 КК України з причин не правильної, на думку слідства, порядку заповнення декларації. Тобто за не підроблення форми звітності, а за начебто неправильно вписані данні в декларації.

З розмови неофіційної (джерело на умовах анонімності) нам стало відомо, що в цієї прокуратурі люди навіть пішли на підвищення керуючи такими справами, діючі прокурори отримують зарплату, ходячи на судові засідання (оскільки судові засідання відбуваються лише за умови, що прокурор підтримує обвинувачення за ст. 358 ККУ по підробці декларації).

Що ж каже ст. 358 Кримінального Кодексу України:

1. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут -

караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов'язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, -

караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

4. Використання завідомо підробленого документа -

карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Отже, далі нам повідомили, що такі справи по ст. 358 ККУ виникають в лавах цієї прокуратури виключно, щоб залякати людей, вимусити піти на зізнання в інших злочинах (не маючих відношення до людини) або навіть гірше - на пропозицію грошової взаємодовіри. А чому, тому що за цією статтею можливо накласти арешт на рухоме та не рухоме майно людини, або арештувати на строк до 5 років. Як ви знаєте будь який підприємець не може заробляти та платити податки, коли на ньому просто висить така кримінальна справа за ст. 358 ККУ. А ситуацію прокурора на районному рівні не цікавлять, оскільки доки їм платять зарплатню вони будуть обвинувачувати простих підприємців.

Зважаючи на вище викладену інформацію, звертаємось до Генеральної Прокуратури України, щодо перенавчання існуючих працівників, щодо неможливості обвинувачення за ст. 358 ККУ з причин заповнення декларації.

Також просимо перевірити доцільність знаходження існуючих працівників займаним посадам. Оскільки в противному випадку це буде відлякувати підприємців заповнювати декларації, а скоріше всього й взагалі нереєстрації як підприємцем фізичних осіб.

З цілю недопущення зменшення надходжень оподаткувань в бюджет, просимо Кабінет Міністрів України взяти це питання під контроль.

Просимо про результати проведеної роботи опублікувати на сайті районної прокуратури в найкоротший термін. В противному випадку ми змушенні будемо звернутися для надання нам та публікації номерів кримінальних проваджень та список працівників прокуратури Деснянського району.

До поки ця ситуація не вирішиться позитивно для підприємців, закликаємо майбутніх не реєструватися підприємцями, а існуючим бути уважним, а краще «заритися». Оскільки рано чи пізно будь яка людина (резидент чи нерезидент) в Україні зіткнеться з такими перешкодами для ведення бізнесу та підприємництва.

Спілка об'єднаних податкових консультантів Голосіївського району м. Києва.

Теги новостей: