28.06.2020, 23:04

На Плутоні, ймовірно, є рідкий океан: несподіване відкриття

Марина Началова | Все новости автора

facebook tweeter live rss
плутон

Всі ми звикли вважати Плутон далеким крижаним і мертвим світом, проте останні висновки вчених свідчать про те, що це не зовсім так.

Плутон - карликова планета, одне з найбільш віддалених від Сонця об'єктів нашої системи. Температура на його поверхні від мінус 192,2 до мінус 202,2 градусів Цельсія, передає Час Пік.

Однак нещодавно вчені Каліфорнійського університету проаналізували знімки Плутона, зроблені апаратом New Horizons і прийшли до висновку, що відразу після свого формування Плутон був теплим і на його поверхні міг існувати рідкий океан.

Потім Плутон почав остигати, на його поверхні утворилася крижана кірка, а рідкий океан, припускають дослідники, зараз знаходиться під крижаною оболонкою. За деякими теоріями, товщина океану досягає 400 км. При такому розвитку подій на поверхні Плутона повинні бути ознаки розширення.

За іншою гіпотезою, Плутон спочатку утворився холодним і в міру зростання накопичував лід з навколишнього простору. Вода перейшла в рідкий стан в результаті гравітаційних взаємодій із супутником Хароном. Існування океану в рідкому вигляді підтримується теплом радіоактивного розпаду в скелястому ядрі Плутона. В такому випадку на поверхні краликової планети повинні бути ознаки стиснення.

Вчені змогли детально роздивитися поверхню Плутона тільки в 2015 році, коли міжпланетна станція New Horizons досягла цієї карликової планети і надіслала на Землю знімки. Виявилося, що рельєф Плутона має досить складну структуру - з молодими горами, крижаними рівнинами, метановими дюнами і навіть дрейфуючим по азоту айсбергом. Також на його поверхні є тріщини, що говорить про недавню сейсмічну активність. Це, на думку вчених, може бути доказом існування гігантського океану під поверхнею Плутона.

Вивчаючи фотографії поверхні Плутона, вчені помітили злами кори, які утворилися в результаті розширення. Тому, швидше за все, вірна теорія виникнення "гарячого" Плутона.

Теги новостей: 
facebook tweeter live rss