20.05.2025, 07:47

В Україні затверджено новий порядок зарахування до пенсійного стажу періодів роботи за кордоном

Иллюстративное фото / Открытый источник

Уряд України врегулював питання включення періодів роботи за кордоном для призначення пенсії за віком.

ККабінет Міністрів України затвердив новий порядок, який дає можливість включати періоди офіційної роботи за кордоном для визначення права для призначення пенсії за віком. Тепер це стосується і періодів роботи у країнах, із якими Україна не має відповідних міжнародних угод. Постанову було ухвалено на засіданні Кабміну 16 травня 2025 року. Про це ]]>повідомляє ]]>Міністерство національної єдності України, передає Час Пік.

Згідно з новим порядком, трудовий стаж, здобутий за кордоном, включається для призначення пенсії за віком на підставі офіційних документів із країни перебування. Йдеться про виписки, довідки й інші документи, які підтверджують, що період роботи був зарахований у пенсійній системі іншої країни. У разі відсутності таких документів або недостатньої інформації Пенсійний фонд України звертатиметься за підтвердженням до компетентних органів іноземної держави через Міністерство закордонних справ.

"Це рішення має ключове значення для визначення права на призначення пенсії за віком, адже дає змогу враховувати весь період трудової діяльності українців, які офіційно працювали за межами нашої країни. Таким чином Україна визнає внесок своїх громадян, які працювали за кордоном, зберігали зв’язок із Батьківщиною і планують або вже повернулися додому", – сказав Віцепрем’єр-міністр України – Міністр національної єдності України Олексій Чернишов.

Він зазначив, що до прийняття цього рішення періоди офіційного працевлаштування за кордоном враховувалися лише у випадках, коли між Україною та іншою державою було підписано відповідний міжнародний договір, який регламентує порядок зарахування страхового стажу.

В уряді наголосили, що це крок до більш справедливої ​​пенсійної системи, яка враховує потреби громадян незалежно від місця їхньої офіційної трудової діяльності.

Чим більший страховий стаж, тим раніше людина може вийти на заслужений відпочинок й тим вище буде розмір пенсійних виплат. Система працюватиме через подання документів або офіційний запит Пенсійного фонду України в іншу державу. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України]]> №562]]> "Деякі питання обчислення страхового стажу".

Читайте також: Переселенці можуть отримати грошову допомогу на оренду житла у п'яти регіонах України: як подати заявку

Читайте ще: Борги за комуналку та з іпотеки за житло на ТОТ: переселенців можуть звільнити від оплати?

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик