17.10.2016, 08:08

Як оформити розлучення в Україні: три способи

Олег Белоусов | Все новости автора

На жаль, статистика розлучень невтішна. Кожен другий шлюб в Україні розпадається, не проіснувавши 5-7 років. За кількістю розлучень у Європі нас випереджають лише Росія і Білорусія. Крім моральних переживань, на подружжя валяться ще й всі «приємності» паперової тяганини. Але насправді, процедура розлучення не така вже й складна.

Здійснити розлучення можна кількома способами. Спільна заява через суд

Такий спосіб розірвання шлюбу підходить особам, які згодні припинити відносини, але мають спільних неповнолітніх дітей. Результатом такої подачі буде рішення суду про розлучення, яке необхідно буде віднести у РАГС для внесення змін у відповідний реєстр.

Позовна заява до суду на розлучення

Такий спосіб підходить особам, які не згодні добровільно припинити шлюб і які мають спільних дітей до 18 років. Результатом такої подачі також буде рішення про розлучення, яке також буде необхідно подати в РАГС заяву для внесення відповідних змін до актових записів про шлюб.

Обов'язковою складовою процесуального порядку розгляду провадження є сплата судового збору. Питання сплати судового збору та його розміру регулює закон про судовий збір.

У випадках оформлення розлучення через суд потрібні юридичні знання для складання позовів, а також певна кількість часу для простою черг у суді та для боротьби з неповороткістю системи. Тому процес розлучення може тривати протягом кілька місяців.

Заява на розлучення у РАГС

Це можна зробити за місцем прописки одного з подружжя. Такий спосіб подачі на розлучення підходить особам, які спільно вирішили припинити відносини і які не мають спільних неповнолітніх дітей. У цьому випадку подружжя, яке прийняло рішення розлучитися, може впоратися самостійно, без допомоги адвоката. Така процедура не забере багато часу і не вимагатиме особливих знань. Суть такої процедури зведеться до заповнення заяви у присутності працівника РАГСу та отримання відповідного документа.

За законом оформлення розлучення відбувається не раніше, ніж через місяць після подачі бланку заяви. Тому протягом 30 днів ви можете відкликати відповідний документ без будь-яких на те наслідків. Далі, якщо ваше рішення про розлучення все ж таки остаточне, то в призначений день ви приходите до РАГСу і отримуєте документ про розлучення.

Часто виникає питання: як бути, якщо хтось з подружжя, наприклад, чоловік, не може особисто бути присутнім у РАГСі? У такому разі йому необхідно завірити свій бланк заяви на розлучення у нотаріуса і передати його дружині для надання працівнику РАГСу.

Процедуру розлучення можна скоротити, скоротивши свій час спілкування з судами. Зробити це можна, уклавши договір з адвокатом по сімейним справам, який буде ходити по судах, вистоювати черги і боротися з неповороткістю системи. Надалі, такий адвокат надасть вам готовий результат своїх дій у вигляді рішення суду без будь-яких відволікань ініціатора розлучення від нормального життя.

Теги новостей: 
Рубрика - Правозащитник: